Warsztaty ebru

Kultura

Warsztaty ebru

06.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
20 października WOK „Hutnik” zaprasza na warsztaty ebru – tureckiej sztuki malarstwa na wodzie. Zapisy do 13 października.
Ebru to tradycyjna turecka sztuka malarstwa na wodzie, w Polsce znana jako papier marmurkowy lub papier karagenowy. Wywodzi się z Azji, najprawdopodobniej z Chin, i stamtąd przywędrowała do Turcji na przełomie XIII/XIV w., gdzie znana jest jako pierwsza sztuka zdobienia papieru i w niemalże niezmienionej formie uprawiana jest do dziś. Wszystkie materiały tj. pędzle, farby, ciecz, na której się maluje tworzone są własnoręcznie z naturalnych składników. Następnie nanosi się to na powierzchnię wody, tworząc niepowtarzalne, fantazyjne wzory czy różnego typu kwiaty. Na koniec wzór powstały na wodzie przenosi się na papier lub materiał.
Warsztaty poprowadzi artystka Marta Puchłowska - absolwentka ASP w Warszawie, studiowała także na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Stambule na Wydziale Tradycyjnych Tureckich Sztuk.
Opłata za warsztaty - 35 zł. Prace pozostaną własnością uczestników. Warsztaty prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu zapewnione jest indywidualne podejście do każdego uczestnika. Wiek uczestników - od 10 lat, a w przedziale 5-9 lat razem z dorosłym opiekunem.
Zapisy w kasie ośrodka, tel. 533-175-674.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020