Wakacje w bibliotece (foto)

Kultura

Wakacje w bibliotece (foto)

15.07.2016
autor: Redakcja
Do 22 lipca potrwają wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece miejskiej, w tym roku pod hasłem "Biblioteczna wyspa tajemnic".
Zajęcia z młodymi czytelnikami  prowadzą pracownicy biblioteki, pięć wolontariuszek oraz tzw. ciekawi ludzie. Jednym z nich był aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie Piotr Kamiński, który poprowadził zajęcia teatralne. Były też zaję plastyczne, z udzielania pierwszej pomocy, poszukiwanie skarbów w terenie i odpoczynek przy prawdziwej chińskiej herbacie. Biblioteka zaplanowała również zajęcia terenowe z przyrodnikiem, wizytę w nadleśnictwie i ognisko. Choć pogoda płata nam ostatnio figle, nie przeszkadza najmłodszym w zabawach i animacjach na świeżym powietrzu.
fot. ES
Zdjęcia z wcześniejszych zajęć w bibliotece można obejrzeć TUTAJ
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil mówią o języku miłości (foto)

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil mówią o języku miłości (foto)

Prof. Jerzy Bralczyk (ur. 23 maja 1947 r.), językoznawca, specjalista od języka mediów, reklamy, polityki, retoryki i erystyki gościł 7 maja wraz z żoną dr Lucyną Kirwil – psychologiem agresologiem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Promowali swoją najnowszą książkę „Pokochawszy. Miłość w języku”, która w naszym mieście miała prapremierę. Spotkanie, pełne humoru, odbyło się  w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
zobacz więcej
Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

Od 7 kwietnia w wyszkowskim kinie można oglądać dramat o męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny. Wyświetlana jest też komedia PolandJa i, w dalszym ciągu, animowany film o zającu Maxie.
zobacz więcej
Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Wystawa „Czas na Norwida” otwarta została w sobotę 11 czerwca w pałacu w Chrzęsnem (pow. wołomiński). Znalazły się na niej cenne norwidiana, m.in. obrazy, rysunki, grafiki, pierwodruki, medale autorstwa Cypriana Norwida z kolekcji Fundacji Museion Norwid, przeznaczone do przyszłego muzeum Norwida. Jest szansa, by jego siedzibą stał się dworek w Dębinkach, w którym poeta, urodzony w Laskowie-Głuchach, spędził w młodości wiele miesięcy. Wiersze naszego późnego romantyka recytowała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
zobacz więcej
Bajkowy Dzień Rodziców (foto)

Bajkowy Dzień Rodziców (foto)

Jak to było, gdy rodzice się poznali i się w sobie zakochali - przypomniały dzieci z Przedszkola nr 9 "Bajka". W piątek 31 maja z okazji Dnia Rodziców na scenie WOK Hutnik wystawiły wspaniałe przedstawienie.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom