W zaczarowanym świecie baśni (foto)

Kultura

W zaczarowanym świecie baśni (foto)

02.03.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Przez ponad miesiąc w WOK „Hutnik” można było oglądać barwne, pełne pozytywnej energii, często bajkowe obrazy Michaliny Czurakowskiej. Wystawa nosi tytuł „Nieuchwytne słowa”.
 
Malarstwo Michaliny Czurakowskiej można było oglądać w Galerii WOK od 21 stycznia. Tym razem nie było wernisażu wystawy, organizatorzy i artystka zaprosili na finisaż, który odbył się w piątek 28 lutego. 
Michalina Czurakowska pochodzi z Płocka, tu w 2007 r. ukończyła liceum sztuk plastycznych. Jest też absolwentką krakowskiej Wydziału Grafiki oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jej dyplom („Baśnie australijskie”, zainspirowane trzymiesięczną podróżą do Australii) w 2014 r. otrzymał ocenę celującą z wyróżnieniem. Od 2009 r. bierze udział w działaniach charytatywnych Biura Młodych - Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wolontariatów w Krakowie i Warszawie. Jest autorką wystaw indywidualnych oraz uczestniczką wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą. W październiku 2017 r. jej pracę można było oglądać w wyszkowskiej bibliotece na wystawie poplenerowej „Chłopcy malowani”.
Oprócz malarstwa zajmuje się rysunkiem i tkaniną, projektami graficznymi, scenografią. 
O artystce mówiła instruktor plastyki w WOK Irena Filipowicz (kilka dni temu za organizację wystaw z zakresu malarstwa i fotografii odebrała II nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego w dziedzinie Kultura): – Artystka przenosi nas w zaczarowany świat baśni. Jej obrazy są opowieścią różnych historii, zawierają wiele symboli, ale przede wszystkim są pogodne, pełne pozytywnej energii. Ze smakiem dobrane kontrastowe barwy sprawiają, że obrazy są optymistyczne, żywiołowe i z powodzeniem mogą zagościć w państwa domu.   
Michalina Czurakowska lubi zwierzęta i rośliny, pojawiają się prawie na każdym jej obrazie, ale nie są dominującym tematem. Ekscytujące było poszukiwanie kotów, które – mniejsze lub większe - były na prawie wszystkich wystawionych obrazach.
Miłą niespodzianką dla przybyłych na finisaż był występ utalentowanych uczniów ze Studia Piosenki Ireny Zdunek: Bartłomieja Jachacego, Kamili Dzierbun i Malwiny Ogrodzińskiej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom