W kręgu pięknej muzyki (foto)

Kultura

W kręgu pięknej muzyki (foto)

09.11.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Zrelaksowana i uśmiechnięta publiczność wychodziła w sobotę 5 listopada z WOK „Hutnik” po Koncercie Operetkowym, który okazał się przyjemnością nie tylko dla uszu, ale i dla oczu.
Muzykę lekką i przyjemną – przeboje operetkowe, pieśni nie tylko neapolitańskie, dzieła instrumentalne – w świetnym wykonaniu zaprezentowali muzycy, będący absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Spotkanie prowadził Jędrzej Tomczyk – tenor i trębacz. Wraz z nim śpiewała sopranistka Katarzyna Staroń, akompaniowali im Andrzej Tulik – skrzypce i Natalia Figiel – fortepian. 
Wśród wykonywanych utworów znalazły się najpopularniejsze przeboje tego rodzaju muzyki, m.in.: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wielka sława to żart”, „Granada” czy „Brunetki, blondynki”. Ogromnymi brawami został nagrodzony  Andrzej Figiel (tegoroczny absolwent UM) za wykonanie „Czardasza” Montiego.
Sala wydawała pomruk zachwytu dla kolejnych pięknych kreacji, w których pojawiała się na scenie Katarzyna Staroń. Wybuchała śmiechem na widok Tomasza Jędrzejczyka w ogromnym sombrero czy śpiewaków w olbrzymich okularach słonecznych.
Na bis artyści zaśpiewali „Ach jedź do Varasdin”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom