W kinie „Zakwakani” i „Inferno”

Kultura

W kinie „Zakwakani” i „Inferno”

01.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 2 grudnia kino zaprasza na ekranizację kolejnego bestselleru Dana Browna. Dla dzieci wyświetlany będzie film animowany o przygodach niesamowitych kaczek.
 
„Zakwakani”: 2 - 8 grudnia, 17.00 (2D, Dubbing)
Chiny, Rosja, USA, reżyseria: Viktor Lakisov, animacja, czas trwania: 81 minut
Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą… na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy) pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Traf chciał, że w tym samym czasie na wyspie wylądowała eskadra bojowych kaczek z dalekiego kraju, która mimo woli znalazła się w centrum zamieszania. Żółtodziób – dzielny syn mędrca i Erica – piękna córka dowódcy eskadry musieli połączyć siły, by przekonać swych upartych ojców do współpracy, zanim Czarodziejka zrealizuje swój paskudny plan. Tak zaczyna się pełna przygód opowieść o tym, że dzięki przyjaźni nawet nieopierzeni mogą stać się bohaterami i z czasem obrosnąć w piórka.

„Inferno”: 2 - 4 oraz 6 - 8 grudnia, godz. 19.00 (2D Napisy)
Japonia, Turcja, USA, Węgry 2016, reżyseria: Ron Howard, obsada: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan, Ben Foster
Supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown przedstawia ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – „Inferno”. Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom