W kinie premiera

Kultura

W kinie premiera

05.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W piątek 5 stycznia premierę ma polska komedia „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Film można również oglądać w wyszkowskim kinie. Najmłodszych widzów kino zaprasza na „Magiczną zimę Muminków”.
 
Gotowi na wszystko. Exterminator: 5 - 7 i 9 - 11 stycznia godz. 19, 12 - 14 i 16 - 18 stycznia godz. 18 i 20
Polska 2017, reżyseria: Michał Rogulski, komedia
Najnowsza komedia producentów obsypanych nagrodami filmów: „Ostatnia rodzina” i „Carte blanche”. Reżyseruje Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, „Przepis na życie”) na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Przemysławem Jurkiem. Film „Gotowi na wszystko. Exterminator” oparty jest na przebojowej sztuce teatralnej. W roli lidera muzycznego zespołu, zarówno w kinie jak i w teatrze, Paweł Domagała. Partnerują mu frontman zespołu Coma Piotr Rogucki, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski. W kobiecych rolach m.in.: gwiazda hitu „Planeta Singli” Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkał, Dominika Kluźniak, Dorota Kolak i Anna Terpiłowska.
Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie „Exterminator”. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką „Exterminatora” ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…
 
Magiczna zima Muminków: 5 – 11 stycznia godz. 15.30 (2D, dubbing), 17.15 (2D, dubbing)
Finlandia, Polska 2017, animacja, familijny, czas trwania: 80 minut
To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki. „Magiczna zima Muminków” to wielki kinowy powrót kultowej bajki autorstwa Tove Jansson. Muminki od lat cieszą się sławą kultowych bohaterów zarówno książkowych, jak i telewizyjnych. Na stałe weszły do popkultury, gdzie zajmują godną pozycję ukochanych postaci wszystkich dzieci.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom