Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

Kultura

Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

25.08.2016
autor: Redakcja
Od 26 sierpnia na ekranie wyszkowskiego kina można oglądać dwie kultowe już postacie: dla nastolatek – Violettę, dla miłośników sensacji – Jasona Bourne’a. Najmłodszych kino zaprasza na animowany film przygodowy „Daleko na północy”.

„Daleko na północy”: 26, 29 – 31 sierpnia godz. 12.00 i 16.00, 27 – 28 sierpnia oraz 1 września godz. 16.00
Francja 2015, reżyseria: Rémi Chayé, animacja, czas trwania: 77 minut, film w polskiej wersji językowej
Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystykratka Sasza fascynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek.
„Tini: Nowe życie Violetty”: 26 sierpnia – 1 września, godz. 17.30 (dubbing).
Włochy 2016, reżyseria: Juan Pablo Buscarini, film familijny, czas trwania: 95 minut.
„Tini – Nowe życie Violetty” to najnowszy film, w którym główną rolę gra argentyńska gwiazda Martina „Tini” Stoessel. Bohaterka serialu „Violetta” podejmie się odważnego wyzwania, które nie tylko pomoże jej poznać swoje własne możliwości, ale pozwoli także zrobić kolejny krok w artystycznej karierze.
„Jason Bourne”: 26 sierpnia – 1 września, godz. 19.15 (2D napisy).
USA 2016, reżyseria: Paul Greengrass, scenariusz: Paul Greengrass, Christopher Rouse, film sensacyjny, czas trwania: 123 minuty
Znając już własną tożsamość, Jason Bourne spróbuje odkryć swoją przeszłość.
Superduet reżysersko-aktorski Greengrass-Damon powraca w kolejnym wspólnym filmie z kultowej serii o Jasonie Bournie (wcześniej współpracowali nad „Krucjatą Bourne’a” i „Ultimatum Bourne’a”). Całość, jak zawsze, oparta jest na bestsellerowej serii sensacyjnych powieści Roberta Ludluma.
W filmie, oprócz Matta Damona w tytułowej roli, zobaczymy międzynarodowy aktorski dream team, m.in. laureatów Oscara Tommy’ego Lee Jonesa, Alicię Vikander oraz Vincenta Cassela, Ato Essandoha i Julię Stiles.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Młodzi detektywi w akcji (foto)

Młodzi detektywi w akcji (foto)

Tegoroczne wakacje dla dzieci w bibliotece odbywają się pod nazwą „Akademia Detektywów w Bibliotece”. Podczas interesujących zajęć uczestnicy dowiadywali się m.in. o pracy policji kryminalnej, ćwiczyli spostrzegawczość. Na koniec zajęć (a dla drugiej grupy – na początek) wspólnie z Zofią Staniszewską, autorką książki „Zagadka królowej parku”, poszukiwały skradzionego z korony królowej drogocennego szafiru.
zobacz więcej
Dwa spojrzenia… (foto)

Dwa spojrzenia… (foto)

… to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 19 października w Bibliotece Miejskiej. Swoje prace prezentują Katarzyna Pochrzęst, której twórczość koncentruje się wokół biblijnej tematyki i Dariusz Urbanowski, autor mandali. – To dwa bardzo różne głosy, dwie bardzo różne postaci – zauważyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko, która przedstawiła artystów. Dla nich twórczość jest też formą terapii.
zobacz więcej
Internetowy konkurs plastyczny

Internetowy konkurs plastyczny

WOK „Hutnik” zaprasza dzieci i młodzież z powiatu wyszkowskiego, w wieku 5-18 lat do wzięcia udziału w internetowym konkursie plastycznym „Portret Mamy”.
zobacz więcej
Zmagania z kolorem, formą, materią (foto)

Zmagania z kolorem, formą, materią (foto)

Ciekawymi i różnorodnymi obrazami członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików przez miesiąc można zachwycać się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” na wystawie zatytułowanej „W kierunku abstrakcji 2017”. Wernisaż wystawy odbył się 11 października.
zobacz więcej
Zitcom