Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

Kultura

Violetta i Jason Bourne zapraszają do kina

25.08.2016
autor: Redakcja
Od 26 sierpnia na ekranie wyszkowskiego kina można oglądać dwie kultowe już postacie: dla nastolatek – Violettę, dla miłośników sensacji – Jasona Bourne’a. Najmłodszych kino zaprasza na animowany film przygodowy „Daleko na północy”.

„Daleko na północy”: 26, 29 – 31 sierpnia godz. 12.00 i 16.00, 27 – 28 sierpnia oraz 1 września godz. 16.00
Francja 2015, reżyseria: Rémi Chayé, animacja, czas trwania: 77 minut, film w polskiej wersji językowej
Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystykratka Sasza fascynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek.
„Tini: Nowe życie Violetty”: 26 sierpnia – 1 września, godz. 17.30 (dubbing).
Włochy 2016, reżyseria: Juan Pablo Buscarini, film familijny, czas trwania: 95 minut.
„Tini – Nowe życie Violetty” to najnowszy film, w którym główną rolę gra argentyńska gwiazda Martina „Tini” Stoessel. Bohaterka serialu „Violetta” podejmie się odważnego wyzwania, które nie tylko pomoże jej poznać swoje własne możliwości, ale pozwoli także zrobić kolejny krok w artystycznej karierze.
„Jason Bourne”: 26 sierpnia – 1 września, godz. 19.15 (2D napisy).
USA 2016, reżyseria: Paul Greengrass, scenariusz: Paul Greengrass, Christopher Rouse, film sensacyjny, czas trwania: 123 minuty
Znając już własną tożsamość, Jason Bourne spróbuje odkryć swoją przeszłość.
Superduet reżysersko-aktorski Greengrass-Damon powraca w kolejnym wspólnym filmie z kultowej serii o Jasonie Bournie (wcześniej współpracowali nad „Krucjatą Bourne’a” i „Ultimatum Bourne’a”). Całość, jak zawsze, oparta jest na bestsellerowej serii sensacyjnych powieści Roberta Ludluma.
W filmie, oprócz Matta Damona w tytułowej roli, zobaczymy międzynarodowy aktorski dream team, m.in. laureatów Oscara Tommy’ego Lee Jonesa, Alicię Vikander oraz Vincenta Cassela, Ato Essandoha i Julię Stiles.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gwiazdy w kinie

Gwiazdy w kinie

Od 19 maja w wyszkowskim kinie można oglądać polski biograficzny film „Gwiazdy” oraz premierowo na amerykański thriller „The Circle. Krąg” z Tomem Hanksem. Najmłodszych kinomanów „Hutnik” przez kolejny tydzień zaprasza na przygody „Rika prawie bociana”.
zobacz więcej
Kino zaprasza na horror

Kino zaprasza na horror

Do 26 października w wyszkowskim kinie można oglądać horror nakręcony na podstawie popularnej powieści Stephena Kinga. Najmłodsi wciąż mogą oglądać „Lego Ninjago. Film”.
zobacz więcej
Kontrasty w fotografii (foto)

Kontrasty w fotografii (foto)

Wernisaż wystawy fotograficznej „Kontrasty” odbył się 13 czerwca w Restauracji Centralna. Czeszka Eva Stankowa, która młodość spędziła w Vyškovie, prezentowała fotografię streetową: - Najbardziej ekscytujące jest uchwycenie atmosfery miasta, jego świateł, cieni i kolorów. A szczególnie ludzi. Natomiast Woytek Smółkowski, doskonale znany naszym czytelnikom wyszkowianin, pokazał zdjęcia najbliższej okolicy – samej natury „chwilami pięknej”. Wystawa ma charkter mobilny, będzie prezentowana też w weekend w filii „Włodkowica”, potem w Polskim Banku Spółdzielczym, Quad/Graphics i jeszcze w kilku innych miejscach.
zobacz więcej
Norwidem nie można się przesycić (foto)

Norwidem nie można się przesycić (foto)

Dr Karol Samsel w 135. rocznicę śmierci poety, który urodził się w niedalekich Głuchach, był gościem Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie. Swój wykład zatytułował „Obywatel Cyprian Norwid. Tajemnica, osobliwość, fenomen poetycki”. Wysłuchała go głównie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, którego Norwid jest patronem, a także jedna klasa z ZDZ CK.
zobacz więcej