Kultura

1 / 3

Udane zakończenie sezonu (foto)

27.07.2016
autor: Rewia Dziecięca Sylaba
Rewia Dziecięca „Sylaba” zakończyła sezon artystyczny 2015/2016 udanym udziałem w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W dniach 10 - 24 lipca tancerze i wokaliści przygotowani przez Irenę Zdunek, Katarzynę Błaszczak  z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” uczestniczyli w konkursie oraz warsztatach artystycznych prowadzonych przez znakomitą kadrę choreografów i trenerów wokalnych. 
Wyszkowska „Sylaba” w ubiegłych latach już nie raz wracała z tego festiwalu z sukcesami. Tym razem nie było inaczej. Po dwutygodniowej rywalizacji z zespołami z Polski, USA, Armenii, Ukrainy i Kanady sylabianki sięgnęły po złotą jodłę w kategorii taniec rewiowy oraz po najwyższą nagrodę dla grup tanecznych – Nagrodę Specjalną im. prof. Zbigniewa Skrzeczko. Wśród wokalistów natomiast srebrną jodłę zdobyła Karolina Pujer, a wyróżnienia otrzymali Bartłomiej Jachacy, Damian Ordak i Ewa Antoniak. 
Transmisje z udziału wyszkowskich artystów w Koncercie Galowym Festiwalu w Kielcach będzie można obejrzeć na antenie TVP Abc 13 i 20 sierpnia o godz. 16.20. Zapraszamy!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość