Trafia do serca i wyobraźni (foto)

Kultura

Trafia do serca i wyobraźni (foto)

15.10.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Od 13 października w znajdującej się na dworcu kolejowym Galerii PeKaP jest nowa wystawa, zatytułowana „Miłość, erotyka”– tym razem można na niej podziwiać obrazy i rysunki Leszka Gapskiego, absolwenta warszawskiej ASP. „Moim celem jest tworzenie teatru marzeń. Często powtarzam, że sztuka nie musi się widzowi podobać, ma trafiać do jego serca i wyobraźni” – podkreśla artysta.
Podczas piątkowego wernisażu artystę krótko przedstawiła Agnieszka Długołęcka, prezes stowarzyszenia FormAT.
- A dzisiaj u nas erotyki – zapowiedziała.
- Erotyki to za dużo powiedziane. Bo dla mnie to jest normalne życie – nieśmiało zauważył artysta. – Może dla niektórych normalne życie wygląda trochę inaczej. Przedstawiam tu stare prace, sprzed lat, niektóre czterdziestu nawet, ale i nowe. Rysunki też są nowe. Będę to kontynuował, bo widzę, że rysunki cieszą się większym zainteresowaniem niż malarstwo. 
Opowiedział, czym zajmuje się obecnie i co ma w planach: - Robię teraz książeczkę „Zwariowany świat, czyli jak zamieniłem biały fartuch lekarski na czarną togę sędziowską”. Może to komuś wyda się dziwne, ale to są wydarzenia z mojego życia. I tę książeczkę wydam. Później połączę tę książeczkę z erotykami i wydam dużą książkę, szukam sponsora.
- Ale promocję zrobimy w naszej bibliotece! – zadeklarowała obecna na wernisażu dyr. Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
- Dobrze – usłyszała w odpowiedzi. – Będę też chciał wydać dosyć duży album pod nazwą „Psychoerotica”, będą tam moje rysunki, powiedzmy, z życia. A później już dużą książkę: malarstwo, rzeźba, wszystko. Za rok będę miał wystawę w Warszawie, w domu kultury na Podskarbińskiej, gdzie będę obchodził 50-lecie swojej pracy twórczej i 70-lecie życia. Pokażę obrazy, rzeźby, ceramikę. Mam jeszcze serię tablic literniczych, to osobny dział sztuki. A tak to się bawię: kolorem, formą, dźwiękiem. I gram muzykę intuicyjną.
Bardzo zachęcamy do obejrzenia tej interesującej wystawy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)