To porusza! (foto)

Kultura

To porusza! (foto)

26.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Trudne relacje między rodzicami a dziećmi, a także między rówieśnikami w prosty, ale sugestywny sposób pokazują spektakle Teatru Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie, który już po raz kolejny przyjechał do Wyszkowa na zaproszenie wyszkowskiej grupy streetworkerów.
Pierwszy spektakl pokazany w bibliotece miejskiej – „Rozmowa z ojcem” - powstał w 2012 r. W ciekawy sposób pokazuje różne relacje syn – ojciec. Choć ojciec przez cały czas siedzi tyłem i nie odzywa się ani razu, dzięki czemu codzienne, trudne historie widzimy z perspektywy nastolatków, jego postawy też są bardzo wymowne.
Z kolei spektakl „Wyspa”, oparty na motywach powieści „Władca much” Wiliama Goldinga, to nowość. Jest to opowieść o grupie nastolatków, którzy doświadczyli różnych rodzinnych dramatów, przez co są zdani tylko na siebie. Żyjąc na „miejskiej wyspie” marzą o innym, lepszym świecie, wysyłają sygnały o ratunek… Choć młodzi aktorzy byli niezwykle autentyczni, podkreślali, że „to tylko rola”.
- Grupa Marcina Kostyry jest u nas już piąty raz, ale ekipa cały czas się zmienia – gości powitał Andrzej Grajczyk.
Poruszeni widzowie mieli do aktorów i opiekuna wiele pytań. - Teatr ma pomagać chłopakom w odkrywaniu własnych emocji. Choć przekonać ich nie było łatwo – przyznał Marcin Kostyra. - Nie jest tak, że robimy coś dla widzów. Robimy to też dla siebie. Budujemy w ten sposób dumę z własnego życia, dowartościowujemy się.
Spektakle wyzwalają emocje również w widzach, za co autorowi i aktorom bardzo dziękujemy. - Powinni to obejrzeć rodzice i nauczyciele. Jestem emerytowaną nauczycielką i myślałam, że nic mnie już nie ruszy, a ruszyło – po spektaklu powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Grupa streetworkerów serdecznie dziękuje dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczne Małgorzacie Ślesik-Nasiadko za bezpłatne udostępnienie sali (już kolejny raz) i bardzo miłe przyjęcie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Z naciskiem na mistycyzm (foto)

Z naciskiem na mistycyzm (foto)

Przepięknej urody prace  - obrazy i rzeźby Leszka Gapskiego, można do końca wakacji oglądać w Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Abstrakcja, mistycyzm, ekstaza” odbył się 14 czerwca.
zobacz więcej
Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Spotkanie z autorką kryminału historycznego (foto)

Akademia Umiejętności Pan Hilary i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie zorganizowały w poniedziałek 5 czerwca spotkanie autorskie z Martą Giziewicz, autorką kryminału historycznego pt. „Kareta”, wydanego w 2015 r. przez Wydawnictwo W.A.B. Bohaterem książki jest detektyw Konrad Masternowicz, który rozwiązuje zagadkę brutalnych morderstw na kobietach w latach 1856-57 – na miejscu zbrodni zawsze pojawia się tajemnicza kareta. Książkę można kupić w księgarniach lub wypożyczyć w bibliotece.
zobacz więcej
W świecie Andersena (foto)

W świecie Andersena (foto)

Do niesamowitej krainy baśni Hansa Chrystiana Andersena najmłodszych czytelników zaprosiła biblioteka miejska. Okazja była nie byle jaka, bo już od 1967 r. przypadające w kwietniu urodziny pisarza są jednocześnie Międzynarodowym Świętem Książki.
zobacz więcej
Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

- Staramy się być biblioteką, która inspiruje – nawiązała do tegorocznego motta Tygodnia Biblioteki dyrektor wyszkowskiej książnicy Małgorzata Ślesik-Nasiadko, przedstawiając gości czwartkowego wieczoru, aktorkę Krystynę Sienkiewicz i szefową wydawnictwa Marginesy Hannę Grudzińską.  – Pretekstem do spotkania jest książka o niezwykłej osobie – uzupełniła Hanna Grudzińska. a książka jest biografią Krystyny Sienkiewicz.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną