Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

Kultura

Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

13.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Z kolejną sztuką w doskonałej obsadzie jesienią do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” przyjedzie Teatr Capitol. Tym razem zaprasza na komedię „Dajcie mi tenora”.
Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Wszyscy z drżeniem serca wyczekują wybitnego artysty. Jednak na chwilę przed uroczystą premierą „Otella”, wszystko zaczyna się komplikować. Powodem tego są… humory i złe samopoczucie głównej gwiazdy wieczoru – Tito Merelli, a co gorsza problemy małżeńskie, które prowadzą do tragedii! Premiera jednak musi odbyć się za wszelką cenę! Zdesperowany Dyrektor Opery – Sanders – nie cofnie się nawet przed najbardziej skandaliczną mistyfikacją. I kiedy pomysł wydaje się idealny i dopracowany, całą misternie uknutą intrygę komplikują kobiety: Diana – Primadonna nimfomanka, Maggie – dziewiczo piękna córka dyrektora, Julia – egzaltowana prezes Towarzystwa Miłośników Opery oraz Maria Merelli – temperamentna włoska żona Maestra. Pikanterii dodaje na domiar boy hotelowy – cudzoziemiec łamiący wszelkie konwenanse. Czy dyrektor opery będzie zmuszony odwołać przedstawienie? A może Max – asystent dyrektora – młody i niespełniony tenor bohatersko uratuje sytuację, wcieli się w rolę Otella i ku zdziwieniu wszystkich zachwyci publiczność niebiańskim głosem.
„Dajcie mi tenora!” to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. To także opowieść o narodzinach nowej gwiazdy…
W spektaklu nie zabraknie zabawnych pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek!
Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor broadway’owskich hitów – Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze z sukcesem przeniosło na scenę już ponad 200 teatrów na całym świecie. Sztukę przetłumaczono na szesnaście języków i wystawiono w dwudziestu pięciu krajach.
Reżyseria Marcin Sławiński, przekład Elżbieta Woźniak, scenografia Joanna Pielat, opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz, kostiumy Justyna Chruślicka, asystent reżysera Halina Bednarz, korepetycje muzyczne Anna Chmielarz.
Na scenie WOK Hutnik sztuka zostanie wystawiona 22 października o godz. 16. Cena biletu – 85 zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość