Tacy sami (foto)

Kultura

Tacy sami (foto)

05.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Stowarzyszenie "Bądźmy w kontakcie" rozstrzygnęło konkursy plastyczny i fotograficzny pt. "Tacy sami", propagujące integrację dzieci i młodzieży z osobami niepełnosprawnymi.
Uroczystość odbyła się w środę 5 grudnia w starostwie, dwa dni po Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych. Prezes stowarzyszenia Ewa Redel podziękowała nie tylko uczestnikom konkursów, ale też ich nauczycielom i rodzicom: - Wychowujecie państwo dzieci w duchu empatii i pomocy innym.
Do udziału w konkursie plastycznym zaproszono uczniów szkół podstawowych. I miejsca zajęli Aleksandra Powierza z SP w Lucynowie i Bartosz Zając z I Językowej Szkoły Podstawowej Language, II - Julia Dzięgielewska z SP2 w Wyszkowie i Tymon Kołakowski z SP w Lucynowie, III - Oliwia Ciach z SP Language i Sandra Gajc z SP2. Wyróżnienia otrzymali: Olga Zdrojewska z SP2, Anna Falba z SP w Lucynowie i Kaj Ponichtera z SP Language.
Dla starszych uczniów zorganizowano konkurs fotograficzny. Zwyciężyła Natalia Manowska z CK ZDZ. II miejsce zajęła Julia Madyda również z CK ZDZ, III - Kamil Morawski z CEZiU Kopernik.
5 grudnia jest z kolei Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Uroczystość była więc doskonałą okazja do podziękowania uczniom i nauczycielom wspierającym stowarzyszenie w organizacji kwietniowego marszu "Niepełnosprawność + Integracja = Godnego życia gwarancja". Podziękowania odebrała młodzież z CK ZDZ w Wyszkowie, ZS3 w Wyszkowie i CEZiU Kopernik.
Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju "Bądźmy w kontakcie" konkursy zorganizowało w ramach projektu dofinansowanego ze środków powiatu. Program zakładał również m.in. zajęcia ruchowe i integracyjne oraz wycieczki. Do gratulacji dla uczestników konkursu i podziękowań dla wolontariuszy przyłączył się wicestarosta Leszek Marszał. - To jedno z najprężniej działających stowarzyszeń w naszym powiecie - pochwalił również "Bądźmy w kontakcie".
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom