Szczepionka na manipulację (foto)

Kultura

Szczepionka na manipulację (foto)

07.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Ciekawym doświadczeniem dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego był spektakl „Kolorowa, czyli biało-czerwona”. Spektakl wystawiany w klasach lekcyjnych, przeprowadzany tak, by młodzież nie domyśliła się, że bierze udział w przedstawieniu. Spektakl zmuszający do refleksji, zastanowienia się, czy zbyt łatwo nie ulegamy manipulacjom…
 
Spektakle wystawiono w ramach Młodzieżowej Akademii Teatralnej Pan Hilary. Sceną była klasa, a młodzież miała mieć wrażenie, że bierze udział w zajęciach z autoprezentacji. Nagle wchodzi nowy uczeń, który w przyszłym roku zamierza kandydować na przewodniczącego szkolnego samorządu. Próbuje przekonać uczniów nie tylko do głosowania na siebie, ale też swoich skrajnych, kontrowersyjnych poglądów. Niektórzy uczniowie wchodzą w polemikę, ścierają się poglądy. Na końcu zajęć młodzież anonimowo głosuje za lub przeciw poglądom nowego kolegi.
Spektakl jest dziełem Fundacji Banina, wystawiany był już ponad 300 razy w całej Polsce. W drugiej części spotkania twórcy wyjaśniają uczniom, czego doświadczyli na poprzedniej lekcji, rozmawiają o technikach manipulacji. - Spektakl „Kolorowa, czyli biało-czerwona” to szczepionka na manipulację. Ma zmusić młodzież do myślenia, do krytycznego spojrzenia na rzeczywistość - w wywiadzie dla „Newsweeka” mówił Hubert Dyl, aktor wcielający się w trudną rolę nowego ucznia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwidem nie można się przesycić (foto)

Norwidem nie można się przesycić (foto)

Dr Karol Samsel w 135. rocznicę śmierci poety, który urodził się w niedalekich Głuchach, był gościem Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie. Swój wykład zatytułował „Obywatel Cyprian Norwid. Tajemnica, osobliwość, fenomen poetycki”. Wysłuchała go głównie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, którego Norwid jest patronem, a także jedna klasa z ZDZ CK.
zobacz więcej
Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

27 wokalistów, w tym 5 płci męskiej, śpiewających w Studiu Piosenki Ireny Zdunek wystąpiło 24 maja na scenie WOK „Hutnik”. Był to koncert przeznaczony głównie dla najbliższych wokalistów. - Dla nich to olbrzymie przeżycie, bo najgorzej jest występować dla rodziny, wiem coś o tym – powiedziała prowadząca koncert Irena Zdunek.
zobacz więcej
Ciemniejsza strona Greya w naszym kinie

Ciemniejsza strona Greya w naszym kinie

Do 2 marca w wyszkowskim kinie można oglądać jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich miesięcy - „Ciemniejszą stronę Greya”. W tym tygodniu kino zaprasza najmłodszych widzów na film animowany „Kubo i dwie struny”. Właśnie rozpoczynają się ferie, kino zaplanowało więc seanse wczesnym popołudniem.
zobacz więcej
Świąteczne widowisko „Sylaby” (foto)

Świąteczne widowisko „Sylaby” (foto)

Święta Bożego Narodzenia są nostalgiczne, ale i refleksyjne, białe, ale zachwycają też barwami. Takie też jest najnowsze widowisko Rewii Dziecięcej „Sylaba” i Studia Piosenki Ireny Zdunek „Snow Way”. Uroczysta premiera miała miejsce 9 grudnia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku