Świeża krew w „Graffito” (foto)

Kultura

Świeża krew w „Graffito” (foto)

18.01.2017
autor: Ewa Elward
Pod takim tytułem 13 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” otwarto wystawę prac artystów z Koła Plastyka Amatora „Graffito”.
Grupa działa pod kierunkiem Adama Karpińskiego. Zbiór w większości zawiera obrazy przedstawiające pejzaże i zwierzęta. O krótki wstęp Adama Karpińskiego prosiła plastyk z WOK Hutnik Irena Filipowicz.
– W naszym kole jest sporo nowych osób – nazwę wystawy wyjaśnił artysta.
Tradycyjnie już podczas wernisażu zebrani mogli posłuchać występu muzycznego. Jak stwierdził Adam Karpiński, muzyka łączy się z plastyką. Wraz z nim grali i śpiewali Małgorzata Czajkowska i Andrzej Łada. Wystawa będzie dostępna do 5 lutego, autorami prac są: Ewa Budzyńska, Małgorzata Czajkowska, Michalina Derlicka, Elżbieta Józefacka, Andrzej Łada, Alicja Nasiadka, Ilona Reluga, Paweł Rybotycki, Agnieszka Sawko, Monika Studniarz, Dominika Szulc-Zglec, Małgorzata Ślubowska, Julia Waleńciuk, Kamil Waniowski, Adam Karpiński.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszukana i niebanalna

Wyszukana i niebanalna

Malarstwo Katarzyny Słowikowskiej będzie można oglądać w WOK „Hutnik” od 23 listopada do końca roku. Wystawa nosi tytuł „Światło – noszę je w sobie”.
zobacz więcej
Grupa wokalna I wraca ze Złotym Tulipanem

Grupa wokalna I wraca ze Złotym Tulipanem

W kwietniu i maju w Domu Kultury „Kolorowa” w Ursusie odbywała się już XV edycja konkurs piosenkarskiego „Tulipanada”. W kilkuetapowych eliminacjach przesłuchano ponad 400 wokalistów z całej Polski, w czterech kategoriach wiekowych i dwóch rodzajowych, tj. soliści i zespoły wokalne. „Grupa Wokalna I” z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, przygotowywana przez trenerkę wokalną Irenę Zdunek, z sukcesem przechodziła do kolejnych etapów rywalizacji. Zwieńczeniem konkursu była uroczysta gala, która odbyła się 24 maja w Domu Kultury „Kolorowa”.
zobacz więcej
Ptaki mówią

Ptaki mówią

Iwona Ostrowska (w Wyszkowia bardziej znana jako Iwona Dyl) zaprasza na swoją wystawę malarstwa „Ptaki mówią”. Jej obrazom jakby głosu użyczy Grzegorz Pikora, podobnie jak malarka absolwent wyszkowskiego liceum, współautor (wraz z Adamem Rosłońcem) powieści „Strzały spod pierzyny” i „Dzieciożerca”). - Obrazy z tekstem układają się w książkę, którą można dowolnie czytać jak śpiew ptaków – uważa malarka. Wernisaż 10 listopada o godz. 18.00 w WOK Hutnik.
zobacz więcej
Czas na Amerykę Południową

Czas na Amerykę Południową

W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” przyszedł czas na kino z Ameryki Południowej. W pierwszej kolejności – 24 kwietnia o godz. 19 - wyświetlony zostanie laureat nagrody specjalnej jury na festiwalu w Wenecji - kolumbijski dramat „Neonowy byk” Gabriela Mascaro.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan