Świeża krew w „Graffito” (foto)

Kultura

Świeża krew w „Graffito” (foto)

18.01.2017
autor: Ewa Elward
Pod takim tytułem 13 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” otwarto wystawę prac artystów z Koła Plastyka Amatora „Graffito”.
Grupa działa pod kierunkiem Adama Karpińskiego. Zbiór w większości zawiera obrazy przedstawiające pejzaże i zwierzęta. O krótki wstęp Adama Karpińskiego prosiła plastyk z WOK Hutnik Irena Filipowicz.
– W naszym kole jest sporo nowych osób – nazwę wystawy wyjaśnił artysta.
Tradycyjnie już podczas wernisażu zebrani mogli posłuchać występu muzycznego. Jak stwierdził Adam Karpiński, muzyka łączy się z plastyką. Wraz z nim grali i śpiewali Małgorzata Czajkowska i Andrzej Łada. Wystawa będzie dostępna do 5 lutego, autorami prac są: Ewa Budzyńska, Małgorzata Czajkowska, Michalina Derlicka, Elżbieta Józefacka, Andrzej Łada, Alicja Nasiadka, Ilona Reluga, Paweł Rybotycki, Agnieszka Sawko, Monika Studniarz, Dominika Szulc-Zglec, Małgorzata Ślubowska, Julia Waleńciuk, Kamil Waniowski, Adam Karpiński.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
Kulturalna karuzela dla dzieci (foto)

Kulturalna karuzela dla dzieci (foto)

Niesamowita radość płynęła ze sceny w parku miejskim w niedzielę 26 czerwca. Radość właściwa tylko dzieciom, a to one opanowały Kulturalną Karuzelę. Śpiewały, tańczyły i malowały. Nie zjadła ich trema, nie zmęczył upał. Po południu spadł jednak deszcz, który uniemożliwił występ Klasycznego Kwintetu Dętego „Favori”.
zobacz więcej
Biblioteka nocą

Biblioteka nocą

3 czerwca w godz. 19 - 24 biblioteka miejska zaprasza na pełną atrakcji Noc Bibliotek.
zobacz więcej
W obrazach jest jej życie, jej emocje (foto)

W obrazach jest jej życie, jej emocje (foto)

Jeszcze do 20 kwietnia w Galerii Lufcik Związku Polskich Artystów Plastyków, przy ul. Mazowieckiej w Warszawie, można oglądać wystawę cyklu obrazów Iwony Ostrowskiej, malarki rodem z Wyszkowa, zatytułowaną „Ptaki”. Wernisaż wystawy, który odbył się 7 kwietnia, zgromadził liczne grono jej rodziny, przyjaciół i sympatyków twórczości.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star