Sportowy festyn radości (foto)

Kultura

Sportowy festyn radości (foto)

14.06.2019
autor: Elżbieta Borzymek
W tym roku integracyjny festyn, organizowany na terenie DPS w Brańszczyku od 2007 roku, odbywał się w tropikalnej temperaturze, ale zachował sportowy i radosny charakter. Uczestnicy, 12 czerwca, biegali na przełaj, grali w szachy, chętnie rywalizowali w konkurencjach świetnie dostosowanych do ich zróżnicowanego wieku i możliwości. „Bo w nas jest radość” – głośno skandowali hasło tegorocznego spotkania.
 
Barwnym i radosnym pochodem przedszkolaki, uczniowie, przedstawiciele placówek dla osób z niepełnosprawnościami z powiatów: wyszkowskiego, ostrowskiego, makowskiego, ostrołęckiego, wołomińskiego i pułtuskiego, przeszli spod ZSS na teren DPS. Tu ochronę przed ponad 30-stopniowym upałem zapewniały drzewa i namioty. 
– Cieszymy się, że jesteście i chcecie się z nami integrować – zwróciła się do wszystkich Elżbieta Piórkowska, dyrektor ZSS, która wraz z dyrektorkami: DPS – Danutą Ziomek i POKiS – Marią Gajewską jest organizatorka tych spotkań.
– To są ludzie, którzy nam sprzyjają, wspierają osoby niepełnosprawne – zapowiedziała, zapraszając na scenę: starostę Jerzego Żukowskiego, dyrektor Ośrodka Wychowawczego s. Mariannę Paziewską, wójta Wiesława Przybylskiego, przewodniczącego rady powiatu Waldemara Sobczaka i Teresę Czajkowską z zarządu powiatu.
Poprosiła, by wręczyli dyplomy i płyty z muzyką relaksacyjną przedstawicielom wszystkich placówek i stowarzyszeń uczestniczących w festynie. 
„Kto potrafi się cieszyć z małych rzeczy, ten mieszka w ogrodzie szczęśliwości, a kto jest sprawcą tej radości, ten otrzymuje przyjaźń i serdeczność” – taka dedykacja znalazła się na wręczanych dyplomach. Nie straciła na aktualności, gdy otrzymali je z podziękowaniami starosta Jerzy Żukowski (powiat był inicjatorem festynów), wójt Wiesław Przybylski, państwo Kozłowscy, których zespół zawsze gra na tej imprezie oraz Artur Rudnicki, przedstawiciel wyszkowskiej „Mrówki”. 
- Festyn sportowy, gdy króluje smartfon i komputer, to swoista podróż, której finałem będzie szczery uśmiech, zabawa, ale i zdrowie – zauważył starostą, życząc wszystkim wielkiej frajdy i prawdziwego relaksu.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku