Sportowy festyn radości (foto)

Kultura

Sportowy festyn radości (foto)

14.06.2019
autor: Elżbieta Borzymek
W tym roku integracyjny festyn, organizowany na terenie DPS w Brańszczyku od 2007 roku, odbywał się w tropikalnej temperaturze, ale zachował sportowy i radosny charakter. Uczestnicy, 12 czerwca, biegali na przełaj, grali w szachy, chętnie rywalizowali w konkurencjach świetnie dostosowanych do ich zróżnicowanego wieku i możliwości. „Bo w nas jest radość” – głośno skandowali hasło tegorocznego spotkania.
 
Barwnym i radosnym pochodem przedszkolaki, uczniowie, przedstawiciele placówek dla osób z niepełnosprawnościami z powiatów: wyszkowskiego, ostrowskiego, makowskiego, ostrołęckiego, wołomińskiego i pułtuskiego, przeszli spod ZSS na teren DPS. Tu ochronę przed ponad 30-stopniowym upałem zapewniały drzewa i namioty. 
– Cieszymy się, że jesteście i chcecie się z nami integrować – zwróciła się do wszystkich Elżbieta Piórkowska, dyrektor ZSS, która wraz z dyrektorkami: DPS – Danutą Ziomek i POKiS – Marią Gajewską jest organizatorka tych spotkań.
– To są ludzie, którzy nam sprzyjają, wspierają osoby niepełnosprawne – zapowiedziała, zapraszając na scenę: starostę Jerzego Żukowskiego, dyrektor Ośrodka Wychowawczego s. Mariannę Paziewską, wójta Wiesława Przybylskiego, przewodniczącego rady powiatu Waldemara Sobczaka i Teresę Czajkowską z zarządu powiatu.
Poprosiła, by wręczyli dyplomy i płyty z muzyką relaksacyjną przedstawicielom wszystkich placówek i stowarzyszeń uczestniczących w festynie. 
„Kto potrafi się cieszyć z małych rzeczy, ten mieszka w ogrodzie szczęśliwości, a kto jest sprawcą tej radości, ten otrzymuje przyjaźń i serdeczność” – taka dedykacja znalazła się na wręczanych dyplomach. Nie straciła na aktualności, gdy otrzymali je z podziękowaniami starosta Jerzy Żukowski (powiat był inicjatorem festynów), wójt Wiesław Przybylski, państwo Kozłowscy, których zespół zawsze gra na tej imprezie oraz Artur Rudnicki, przedstawiciel wyszkowskiej „Mrówki”. 
- Festyn sportowy, gdy króluje smartfon i komputer, to swoista podróż, której finałem będzie szczery uśmiech, zabawa, ale i zdrowie – zauważył starostą, życząc wszystkim wielkiej frajdy i prawdziwego relaksu.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Lao Che (nie tylko) dzieciom

Lao Che (nie tylko) dzieciom

Zdobywcy Fryderyka 2016 w kategorii rockowy album roku - zespół Lao Che, zagrał w niedzielę koncert w wyszkowskim WOK "Hutnik". Publiczność wychodziła zachwycona.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
Jemy zdrowo, kolorowo (foto)

Jemy zdrowo, kolorowo (foto)

- to hasło konkursu kulinarnego, zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wyszkowie. W finale gminnym, który odbył się 27 marca w Zespole Szkół nr 1, zwyciężyły reprezentacje wyszkowskich szkół, Dwójki i Czwórki.
zobacz więcej
SMOK: To sztuka o władzy

SMOK: To sztuka o władzy

Młodzież III klas wyszkowskich szkół średnich – uczestnicy Młodzieżowej Akademii Teatralnej – z zainteresowaniem obejrzała w WOK „Hutnik” spektakl „Smok” w wykonaniu wyszkowskiego Teatru Niezbędnego. Po spektaklu z młodzieżą rozmawiał historyk prof. Marian Dygo.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom