Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Skłodowska. Radium Girl

Kultura

Skłodowska. Radium Girl

20.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Akademia Umiejętności Pan Hilary zaprasza na wyjątkowy wieczorny spektakl dla widzów 16+ "Skłodowska. Radium Girl": 7 stycznia, godz. 19.
Ze spektaklem przyjedzie do Wyszkowa Teatr "Papahema". To młodzi, ale już utytułowani artyści. Zdobywcy wielu nagród na krajowych festiwalach, którzy w swych przedstawieniach perfekcyjnie wykorzystują umiejętności aktorskie, lalkarskie, wokalne.
"Skłodowska. Radium Girl" to eksplozja wyobraźni, żywiołowości i doskonałego aktorstwa. Papahema potrafi ożywić każdą materię. Poddają się jej przedmioty, światło, dźwięk, a nade wszystko - widzowie. "Skłodowska..." to spektakl zrealizowany nowoczesnym językiem teatru, ze świetnym, zabawnym scenariuszem, ale przy tym mądry. Opowiada o meandrach trudnego życia polskiej noblistki, okraszony jest dygresjami na wiele wciąż aktualnych tematów. Zdobył Nagrodę Publiczności na 26. Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych Klamra 2018 i Pierwszą Nagrodę Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2018.
Przed spektaklem w świat teatru wprowadzi widzów Karol Suszczyński, krytyk, teatrolog, wykładowca. Po spektaklu spotkanie z aktorami.
Rezerwacja biletów (w cenie 40 zł): Pan Hilary - 531-931-200.
Maturzyści "Skłodowską…" obejrzą 8 stycznia w ramach Młodzieżowej Akademii Teatralnej.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość