Seniorzy patriotycznie (foto)

Kultura

Seniorzy patriotycznie (foto)

26.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Krótki program patriotyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali 25 listopada w kościele pw. NMP Częstochowskiej parafii pw. św. Wojciecha uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior”. 
Po wieczornej Mszy św. wyszkowianie mieli okazję obejrzeć program patriotyczny, na który zaprosili proboszcz parafii pw. św. Wojciecha, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kierownik i uczestnicy DDP „Senior” w Wyszkowie. 
Teatr Domino przedstawił fragment „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. Akcja rozgrywa się w latach 70. XIX w., wkrótce po upadku powstania styczniowego. Zagrana przez seniorów scenka rozgrywa się na lekcji języka polskiego w klasie VII gimnazjum w Klerykowie. Wydalony z Warszawy za konspirację uczeń Bernard Zygier (w tej roli Roman Szymanik) recytuje, gestykulując i zmieniając natężenie głosu, wiersz Adama Mickiewicza „Reduta Ordona”.
W części drugiej żołnierskie piosenki, m.in. „Hej, ułani”,  „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku”, zaśpiewał zespół „Nadbużanie”. 
Za występ podziękował wykonawcom ks. proboszcz Roman Karaś, a publiczność nagrodziła ich głośnymi brawami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom