Sami sobie budujemy klatkę (foto)

Kultura

Sami sobie budujemy klatkę (foto)

25.06.2016
autor: Ewa Elward
Dwa spektakle profilaktyczne, przestrzegające przed niebezpieczeństwem popadnięcia w uzależnienia, obejrzeli uczniowi wyszkowskich szkół 21 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik.
Podopieczni Monaru i Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” wystąpili w sztuce „Maski”, napisanej i wyreżyserowanej przez Urszulę Roguską. Wspólnie z Dawidem Nowakowskim, aktorem Teatru Farsa, grającym w drugiej sztuce – „La Drame”, powitali widzów. Obydwa spektakle przestrzegały przed konsekwencjami poczucia samotności, nietrafionymi próbami jej zapełnienia. Mówiły o potrzebie autentycznego i głębszego kontaktu z drugim człowiekiem. Szczególnie „Maski” spełniały profilaktyczną rolę w kontekście zbliżających się wakacji. Pokazywały proces wpadania w uzależnienie, a także emocje osoby, które wpada w nałóg. Tytułowe maski to kolejne więzy, które nie pozwalają jej wyrwać się z uzależnienia: drwina, kłamstwa, obłuda, bezczelność, samotność czy rozczarowanie. Twórcy spektaklu twierdzą: „sam sobie zbudowałeś klatkę”. Ideą organizatorów spotkania i jego przesłaniem jest, by młodzi nie popełnili takich błędów i nie zamknęli się sami w klatce.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Urszuli Roguskiej i Kamili Puławskiej, psychologa i pracownika urzędu miejskiego. Dekoracje przygotowali pacjenci Monaru.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość