Radość dla ucha i oka (foto)

Kultura

Radość dla ucha i oka (foto)

22.07.2020
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 19 lipca w Długosiodkle odbył się pierwszy z cyklu tegorocznych letnich koncertów "Parkowe MuzykoGranie". Na parkowej scenie zaprezentował się zespół „Bellcanti” – to była radość dla ucha i oka.
 
Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprosili na koncert zespołu Bellcanti. Zespół tworzą trzy sopranistki, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku: Karolina Sołomin, Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska. Śpiewały solo, w duetach i tercecie. Akompaniował im pianista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny Mateusz Lipiński. Wszystkich ich łączy przyjaźń i miłość do muzyki. Najbliższe im klimaty to opera i operetka, ale w Długosiodle zabrzmiały też arie musicalowe i przebojowe piosenki z okresu międzywojennego.
Przebyli na koncert z przyjemnością wysłuchali m.in. walca Musetty „Quando me’n vo” z opery „La Boheme” Giacomo Pucciniego, arii Juliette „Je veux vivre” z opery „Romeo et Juliette” Charlesa Gounoda, czardasza „Graj cyganie, graj” z operetki „Perła z Tokaju” Freda Raymonda, kuplety Adeli „Taki pan, jak pan” z operetki „Zemsta nietoperza” Johana Straussa, piosenki Elizy z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, Time to say goodbye” Andrew Loyd Webbera. Na zakończenie usłyszeli „Już nie zapomnisz mnie” z muzyką Henryka Warsa - szlagier z przedwojennego filmu „Zapomniana melodia”, a na bis inny przebój z tego okresu – „Baby, ach te baby” z filmu „Zabawka”.
Koncert prowadził Michał Fogg, wnuk Mieczysława Fogga.
- To było naprawdę miłe popołudnie – stwierdziła Ewa Krysiak, dyrektor GCIKSiR, co brawami potwierdziła publiczność.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane