Przełamywać stereotypy (foto)

Kultura

Przełamywać stereotypy (foto)

02.12.2018
autor: Weronika Kosakowska
Kolejna odsłona przedstawienia pt: "Pamiętniki Małego Księcia" w wykonaniu grupy "Połamani słowem" odbyła się 30 listopada w Bibliotece Miejskiej. Grupę tworzą uczestnicy ŚDS Soteria.
Spektakl bardzo dobrze odzwierciedla problemy współczesnych ludzi, a udział w nim wzięli: Sławek Łabędowicz, Krzysztof Mrozowski oraz Karolina Chruścikowska, zaś scenariuszem i reżyserią zajęła się Urszula Roguska - pedagożka teatru oraz animatorka grupy.
Soteria  zajmuje się psychiatrią środowiskową, w obszarze której znajduje się także edukacja artystyczna, pedagogika teatru i animacja kulturowa, a swoimi działaniami pragnie zwrócić uwagę na obecność osób zmagających się z problemami psychicznymi w społeczeństwie. Grupa swoją twórczością chce przełamywać stereotypy i dzielić wrażeniami jakie daje teatr, bowiem, jak powiedziała animatorka grupy, „teatr jest rewelacyjnym narzędziem pogłębiającym świadomość ludzi, a sztuka nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi zdrowych.”
Występy teatralne nie są jedynymi działaniami Soterii, jej członkowie angażują się także w różne akcje mające na celu także walkę z niskim poziomem akceptacji, świadomości i tolerancji wobec ludzi, którzy są inni. 
Następne przedstawienie grupy "Połamani słowem" odbędzie się 11 grudnia w Restauracji Baśniowa dla pracowników pomocy społecznej.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom