Plenerowa operetka w Długosiodle

Kultura

Plenerowa operetka w Długosiodle

15.07.2020
autor:
Cykl letnich koncertów w Długosiodle otworzy - w niedzielę 19 lipca - operetka w wykonaniu zespołu Bellcanti. Centrum Kultury zaprasza o godz. 17 do parku w Długosiodle.
 
Bellcanti chce udowodnić, że muzyka operowa jest dla wszystkich i nie zna żadnych granic. Koncerty zespołu Bellcanti to niezapomniane, muzyczne podróże w nowej, nieoczywistej, operowej wersji. Bellcanti to śpiew, muzyka, sztuka, harmonia i .....chwile wytchnienia od codzienności. Karolina, Magdalena i Maria to śpiewaczki operowe, które występowały na niejednej muzycznej scenie w Polsce i zagranicą. W 2017 roku połączyły swoje trzy sopranowe głosy, którym oryginalne aranżacje Mateusza i jego wyjątkowa gra na fortepianie nadają nietypowe brzmienie. Bellcanti do tej pory miało przyjemność współpracować z m.in.: The Film Harmony Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress, Kwartet Opera, Odet. Ich arie oraz operowe wersje znanych utworów rozbrzmiewały na scenach filharmonii, oper, teatrów, ośrodków muzycznych i kulturalnych, a także w ogrodach, parkach i wszystkich miejscach, w których spotykają się miłośnicy muzyki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Otwierają nam oczy (foto)

Otwierają nam oczy (foto)

Dynamiczny i nostalgiczny, kipiący energią i zmuszający do refleksji jest najnowszy Deptak Taneczny, w tym roku pod tytułem „Otwórz oczy”. W tym spektaklu nie sposób nie zobaczyć pasji i radości płynącej z tańca, ale też smutku i samotności kryjących się w wewnętrznym świecie dziecka i nastolatka. Dlatego warto, by obejrzeli go nie tylko uczniowie, bo chyba jeszcze szerzej otwiera oczy dorosłym…
zobacz więcej
Ferie w „Hutniku”: zajęcia plastyczne (foto)

Ferie w „Hutniku”: zajęcia plastyczne (foto)

W drugim tygodniu ferii WOK „Hutnik” zaprosił dzieci na zajęcia plastyczne. Cieszyły się sporym zainteresowaniem.
zobacz więcej
Nowa oferta wyszkowskiej biblioteki (foto)

Nowa oferta wyszkowskiej biblioteki (foto)

Biblioteka Miejska w Wyszkowie zainaugurowała nowe zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. Roboty, wraz z tabletami, zostały zakupione w ramach projektu „Infrastruktura bibliotek” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przy wsparciu Gminy Wyszków.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane