O najsilniejszym niedźwiedziu na świecie

Kultura

O najsilniejszym niedźwiedziu na świecie

14.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku 15 września kino zaprasza najmłodszych na animowane przygody najsilniejszego niedźwiedzia na świecie.
 
Miś Bamse i Miasto Złodziei: 15 – 21 września, godz. 17 (2D, dubbing)
Szwecja 2014, reżyseria: Christian Ryltenius, animacja, familijny, czas trwania: 66 minut
Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się, jak wielka jest siła przyjaźni.
 
Na układy nie ma rady: 12 – 14 września godz. 18 i 20, 15 - 17 i 19 – 21 września godz. 19
Polska 2017, reżyseria: Krzysztof Rurka, komedia obyczajowa, obsada: Grzegorz Małecki Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Jan Wieczorkowski, Leszek Teleszyński, Anna Powierza, Marcin Kwaśny, Piotr Polk, Magda Modra, Aldona Orman.
Gwiazda hitów „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” i „Po prostu przyjaźń” Grzegorz Małecki w przezabawnej komedii o świecie wielkiej polityki, brudnej forsy, ustawionych przetargów, skorumpowanych urzędników i ich seksownych asystentek. Autorem zdjęć „Na układy nie ma rady” jest Jarosław Żamojda, twórca „Młodych wilków”.
Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany, w tym wymarzone wakacje na Kanarach, zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Portret wątku i osnowy (foto)

Portret wątku i osnowy (foto)

Interesującą wystawę prac Magdaleny Piwko-Chudzik, zatytułowaną „Portret wątku i osnowy”, można było oglądać w WOK „Hutnik” od 25 października do 2 grudnia. W piątek 30 listopada odbył się finisaż.
zobacz więcej
Prezentacje Artystyczne Tomitofy (foto)

Prezentacje Artystyczne Tomitofy (foto)

Premiera teatralna, pokazy tańca oraz baletowy, występy wokalistów, pianistów, skrzypków i gitarzystów, a także wystawa prac plastycznych i rzeźby – to program VI Prezentacji Artystycznych Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa Magdaleny Kamińskiej. Dwa koncerty odbyły się w niedzielę 17 czerwca w WOK Hutnik. Jak co roku ważnym momentem były wręczenie najbardziej zaangażowanym uczniom statuetek – Tomitof. 
zobacz więcej
Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

Rewia Dziecięca „Sylaba” zdobyła podwójne Mistrzostwo Świata World Artistic Dance Federation w kategoriach Artistic Dance Show. - Stanąć dwa razy na najwyższym podium, zdobyć złoto i słyszeć Mazurka Dąbrowskiego, z orzełkiem na piersi, to emocje niepowtarzalne, nie do opisania, absolutnie fantastyczne - w programie TVP3 opowiadała eks-sylabianka Ewelina Kowalczyk.
zobacz więcej
Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Gościem miejskiej biblioteki w sobotę 29 października był Wiktor Zborowski - aktor teatralny, filmowy, radiowy i dubbingowy, odtwórca roli Longinusa Podbipięty w filmie Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem”. W związku z trwającym Rokiem Henryka Sienkiewicza czytał, co oczywiste, fragmenty powieści Sienkiewicza, a także odpowiadał na liczne pytania publiczności.
zobacz więcej
Zitcom