Nowa oferta wyszkowskiej biblioteki (foto)

Kultura

Nowa oferta wyszkowskiej biblioteki (foto)

14.02.2020
autor: Biblioteka Miejska
Biblioteka Miejska w Wyszkowie zainaugurowała nowe zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. Roboty, wraz z tabletami, zostały zakupione w ramach projektu „Infrastruktura bibliotek” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przy wsparciu Gminy Wyszków.
 
Umożliwiają one prowadzenie nietypowych lekcji bibliotecznych, na których dzieci zapoznają się z nowoczesną technologią, uczą się podstaw programowania, rozwijają zdolność logicznego myślenia i wyobraźnię.
Jako pierwsze z naszej oferty skorzystały dzieci z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie. Po zapoznaniu się z sympatycznym Photonem sześciolatki opanowały umiejętność poruszania robotem w różnych kierunkach, pokonywania wyznaczonych torów przeszkód, opanowały funkcję zmiany kolorów i wydawania dźwięków. Nauka kodowania robocików była dla dzieci świetną zabawą. Równie dobrze bawili się na zajęciach z Photonami uczniowie klas 0 – 2 ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, dokąd zawitał zespół bibliotekarzy z wyszkowskiej książnicy.
Chętnych do skorzystania z naszej nowej oferty prosimy o kontakt Działem dla Dzieci i Młodzieży tel.: 29-742-32-61 wew. 32.
Biblioteka Miejska
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom