Norwid po raz piętnasty (foto)

Kultura

Norwid po raz piętnasty (foto)

24.10.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Dwudziesta inscenizacja utworu Norwida „Bema pamięci żałobny rapsod” i piętnasty Konkurs Recytatorski Twórczości Cypriana Kamila Norwida to już z pewnością tradycja, ale też sposób na przybliżenie kolejnym pokoleniom młodzieży poetyckiej spuścizny patrona wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego. 
W zmaganiach poetyckich uczestniczą nie tylko gospodarze, licealiści „Norwida”, ale także uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku reprezentanci wyszkowskiego Zespołu Szkół nr 3, ZSZ w Łochowie i II LO w Ostrołęce, a także gimnazjaliści, w tym roku z Długosiodła, Rybna i Rząśnika. Gości, uczestników i publiczność powitała polonistka Marzena Deluga. – Inscenizacja miała wprowadzić w nostalgiczny nastrój – nauczycielka nawiązała do pierwszego punktu programu środowej uroczystości – przygotować na odbiór poezji Norwida. Konkurs poprowadziły uczennice Katarzyna Rutka i Weronika Wiśniewska.
Recytatorów oceniało jury złożone z nauczycieli: Dorota Kaniewska (ZS w Rybnie), Agata Zawadzka (ZSZ nr 3), Grażyna Kaniewska (Gimnazjum w Długosiodle), Anastazja Dzwonnik-Załęska (II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce), Klaudyna Matejko-Kulasińska – przewodnicząca (I LO). 
Wystąpiło 9 uczniów gimnazjum oraz 16 – szkół ponadgimnazjalnych.  
Po bardzo wnikliwych obradach jury wybrało laureatów. Zostali nimi: 
Gimnazja: 1. Michał Bloch („Marzenie”), GP w Długosiodle, 2. Aleksandra Mielczarczyk („Modlitwa”), ZS w Rybnie, 3. Milena Andryszczyk („Modlitwa”), GP w Długosiodle, wyróżnienie: Magdalena Badecka („Marzenie”), GP w Długosiodle
Szkoły ponadgimnazjalne: 1 ex aequo Aleksandra Góralewska („Noc”), I LO Wyszków oraz Adam Kaczyński („Fortepian Szopena”), II LO Ostrołęka, 2. Anna Puchalska („Kółko”), I LO Wyszków, 3 ex aequo Oliwia Dzbeńska („Dumanie”), II LO Ostrołęce i Tomasz Pierzchała („Obyczaje”); ZSZ Łochów, wyróżnienia: Ewa Zarzycka („Beatrycze”); ZSZ Łochów, Wiktoria Pamrowska („Marionetki”) ZSZ nr 3 Wyszków, Weronika Maksajdowska („Bema pamięci żałobny rapsod”), I LO Wyszków.
Organizacją i przygotowaniem konkursu zajmowały się: Katarzyna Przychocka (nauczyciel bibliotekarz i polonistka), Agnieszka Ewa Borek (kierownik internatu i nauczyciel bibliotekarz).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom