Norwid po raz piętnasty (foto)

Kultura

Norwid po raz piętnasty (foto)

24.10.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Dwudziesta inscenizacja utworu Norwida „Bema pamięci żałobny rapsod” i piętnasty Konkurs Recytatorski Twórczości Cypriana Kamila Norwida to już z pewnością tradycja, ale też sposób na przybliżenie kolejnym pokoleniom młodzieży poetyckiej spuścizny patrona wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego. 
W zmaganiach poetyckich uczestniczą nie tylko gospodarze, licealiści „Norwida”, ale także uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku reprezentanci wyszkowskiego Zespołu Szkół nr 3, ZSZ w Łochowie i II LO w Ostrołęce, a także gimnazjaliści, w tym roku z Długosiodła, Rybna i Rząśnika. Gości, uczestników i publiczność powitała polonistka Marzena Deluga. – Inscenizacja miała wprowadzić w nostalgiczny nastrój – nauczycielka nawiązała do pierwszego punktu programu środowej uroczystości – przygotować na odbiór poezji Norwida. Konkurs poprowadziły uczennice Katarzyna Rutka i Weronika Wiśniewska.
Recytatorów oceniało jury złożone z nauczycieli: Dorota Kaniewska (ZS w Rybnie), Agata Zawadzka (ZSZ nr 3), Grażyna Kaniewska (Gimnazjum w Długosiodle), Anastazja Dzwonnik-Załęska (II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce), Klaudyna Matejko-Kulasińska – przewodnicząca (I LO). 
Wystąpiło 9 uczniów gimnazjum oraz 16 – szkół ponadgimnazjalnych.  
Po bardzo wnikliwych obradach jury wybrało laureatów. Zostali nimi: 
Gimnazja: 1. Michał Bloch („Marzenie”), GP w Długosiodle, 2. Aleksandra Mielczarczyk („Modlitwa”), ZS w Rybnie, 3. Milena Andryszczyk („Modlitwa”), GP w Długosiodle, wyróżnienie: Magdalena Badecka („Marzenie”), GP w Długosiodle
Szkoły ponadgimnazjalne: 1 ex aequo Aleksandra Góralewska („Noc”), I LO Wyszków oraz Adam Kaczyński („Fortepian Szopena”), II LO Ostrołęka, 2. Anna Puchalska („Kółko”), I LO Wyszków, 3 ex aequo Oliwia Dzbeńska („Dumanie”), II LO Ostrołęce i Tomasz Pierzchała („Obyczaje”); ZSZ Łochów, wyróżnienia: Ewa Zarzycka („Beatrycze”); ZSZ Łochów, Wiktoria Pamrowska („Marionetki”) ZSZ nr 3 Wyszków, Weronika Maksajdowska („Bema pamięci żałobny rapsod”), I LO Wyszków.
Organizacją i przygotowaniem konkursu zajmowały się: Katarzyna Przychocka (nauczyciel bibliotekarz i polonistka), Agnieszka Ewa Borek (kierownik internatu i nauczyciel bibliotekarz).
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.52% (166 głosów)
29.84% (202 głosów)
7.39% (50 głosów)
6.79% (46 głosów)
31.46% (213 głosów)
manhattan