Noc Bibliotek (foto)

Kultura

Noc Bibliotek (foto)

10.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowska Biblioteka Miejska była jedną z ponad 1850 w całej Polsce, które wieczorem 9 czerwca otworzyły swoje podwoje na czwartą akcję Noc Bibliotek. Hasło tegorocznego wydania –„RzeczpospoCzyta” - nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na Noc Bibliotek w Wyszkowie zgłosili się głównie najmłodsi czytelnicy. Korzystając z pięknej pogody, zajęcia rozpoczęli na zewnątrz. Można było skakać, malować (także kredą na chodniku), puszczać bańki, grać w ogromną grę planszową. 
Dzieci przypomniały też sobie polskie legendy, fantazjowały, jak biblioteka będzie wyglądała za 100 lat i jak mogłaby wyglądać współczesna Warszawska Syrenka. Z niecierpliwością czekały na projekcję nowego polskiego kinowego hitu „Tarapaty”.
Tymczasem w czytelni naukowej trwało nocne granie, czyli III edycja Saloniku Gier Planszowych z grami udostępnionymi przez Książnicę Polską. Baśniowy Kącik Gier Planszowych czekał również na najmłodszych.
W Noc Biblioteka można było założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć książki, zwiedzić bibliotekę, a także zwrócić książki bez naliczania opłat.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom