Nasz finał „Warszawskiej Syrenki” (foto)

Kultura

Nasz finał „Warszawskiej Syrenki” (foto)

06.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W 40. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” powiat wyszkowski będą reprezentowali Lena Buźniak, Maria Kaniewska i Oliwier Ciskowski. Eliminacje powiatowe odbyły się 6 kwietnia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej.
Lena Buźniak z SP1 w Wyszkowie zwyciężyła w kategorii klas I-III. Jurorów ujęła recytacją wiersza „Makaron” Wandy Chotomskiej. II miejsce zajęła Joanna Łachacka z SP w Komorowie, gmina Rząśnik, za wykonanie wiersza „Kokoszka Smakoszka” Jana Brzechwy, III - Łukasz Milczarczyk z ZS w Rybnie, utwór „Wrona i ser” Jana Brzechwy. Za dzielną postawę jury wyróżniło Emila Kiełczewskiego z SP w Starym Bosewie, gmina Długosiodło, który przedstawił utwór „Na straganie”, także Jana Brzechwy.
Maria Kaniewska, uczennica SP5 będzie reprezentantką powiatu w kategorii klas IV-VI. Na konkurs wybrała fragment pamiętnika „Ala Makota” Małgorzaty Budzyńskiej i wiersz „Ulewa” Adama Asnyka. II miejsce w tej kategorii zajęła Gabriela Stysiak z SP w Sieczychach („Ziółko” Natalii Terlikowskiej i „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej), III - Daria Oliasz z ZS w Rybienku Leśnym (fragment „Mariolki – zwariowanej powieści dla nastolatek” Katarzyny Dębskiej i „Rozrzutny wróbel” Jana Brzechwy), wyróżnienie: Miłosz Gemzała z SP w Turzynie, gmina Brańszczyk („Pani Twardowska” Adama Mickiewicza, „Pieśń o żołnierzach Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).
Oliwier Ciskowski to reprezentant powiatu w kategorii gimnazjalistów. Uczeń Gimnazjum nr 2 wybrał fragment „Monologu znerwicowanego ucznia” Moniki Popek i „Panią Twardowską” Adama Mickiewicza. II miejsce jury przyznało Oskarowi Góralewskiemu z ZS w Rybienku Leśnym („Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta, „List do pozostałych” Edwarda Stachury), III - Magdalenie Witkowskiej z Gimnazjum w Rząśniku („Piękny wiersz o różańcu” Jacka Daniluka, „Autoportret” Wandy Chotomskiej), wyróżnienie - Karolinie Zwolińskiej z Gimnazjum w Rząśniku („Dyrektor i pomnik” oraz „Rozmowa liryczna” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).
W sumie konkursie powiatowym wzięło udział 54 uczniów, zwycięzcy eliminacji gminnych. Jury – Anna Mizińska z Mazowieckiego Instytutu Kultury (główny organizator „Warszawskiej Syrenki”), Krystian Pędzich z zarządu powiatu, aktor Piotr Kamiński oraz dyrektorzy WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski i biblioteki miejskiej Małgorzata Ślsik-Nasiadko – brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.
fot. Sylwia Bardyszewska, Łukasz Obrębski
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną