Na tych filmach nie uśniesz

Kultura

Na tych filmach nie uśniesz

02.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowskie kino zaprasza na polską produkcję - osnuty na faktach thriller o miłości, która prowadzi do zbrodni "Ach śpij kochanie". Najmłodsi przez kolejny tydzień mogą oglądać "Emotki. Film".

Emotki. Film: 3 – 9 listopada godz. 16.15 (2D, dubbing)
USA 2017, reżyseria: Tony Leondis, animacja, komedia, czas trwania: 86 minut.
Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.
 
Ach śpij kochanie: 3 – 5 i 7 – 9 listopada, godz. 18
Polska 2017, reżyseria: Krzysztof Lang, obsada: Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna, Jerzy Trela, Ireneusz Czop, thriller, czas trwania: 100 minut
Plejada gwiazd polskiego kina w osnutym na faktach thrillerze o miłości, która prowadzi do zbrodni.
Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał, odwracają się od niego, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… W tle całej sprawy, jak duch, pojawia się tajemnicza piękna kobieta.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W kinie animacja, komedia i dramat

W kinie animacja, komedia i dramat

Od początku przyszłego tygodnia w kinie będzie można obejrzeć filmy: „Luis i obcy”, „Wieczór gier” i „Twarz”.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
W obrazach jest jej życie, jej emocje (foto)

W obrazach jest jej życie, jej emocje (foto)

Jeszcze do 20 kwietnia w Galerii Lufcik Związku Polskich Artystów Plastyków, przy ul. Mazowieckiej w Warszawie, można oglądać wystawę cyklu obrazów Iwony Ostrowskiej, malarki rodem z Wyszkowa, zatytułowaną „Ptaki”. Wernisaż wystawy, który odbył się 7 kwietnia, zgromadził liczne grono jej rodziny, przyjaciół i sympatyków twórczości.
zobacz więcej
Chłopcy malowani (foto)

Chłopcy malowani (foto)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę poplenerową „Chłopcy malowani”: III piętro, sala 35. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku