Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje (foto)

Kultura

Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje (foto)

29.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
370 uczniów wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Laureatki Oliwia Jarosik i Natalia Zawadzka zdobyły wyróżnienia w etapie wojewódzkim.
 
Nagrody dla laureatów miejsc I - III ufundowała KRUS, uczniów wyróżnionych - starostwo. - Włączenie się w organizację tego konkursu było naszym obowiązkiem - podczas finału, 22 maja, podkreślił starosta Jerzy Żukowski. - Mieliśmy problem z wyborem prac. Wpłynęło ich bardzo dużo, na bardzo wysokim poziomie.
W konkursie wzięło udział 369 uczniów z 29 szkół podstawowych z powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego. - Komisja oceniała oddanie tematu w gospodarstwach rolnych oraz technikę wykonania - dodała kierownik placówki terenowej KRUS Iwona Wyszyńska.
W kategorii uczniów klas „0” - II zwyciężyła Oliwia Jarosik z SP w Woli Mystkowskiej. II miejsce zajął Igor Maliszewski z SP w Sokołowie Włościańskim, III - Lena Deluga z SP w Sieczychach.
Wyróżnienia: Gabriela Jankowska, SP w Porządziu, Patrycja Kucharczyk, SP w Sokołowie Włościańskim, Kinga Turek, SP w Ulasku, Karol Liśkiewicz, SP w Knurowcu, Gabriela Składanek z SP w Trzciance, Jakub Wiśniewski z SP w Brańszczyku, Weronika Rutkowska z SP w Obrytem, Karol Stańczak z SP w Woli Mystkowskiej, Tymon Kołakowski z SP w Lucynowie oraz Wiktoria Wojewoda z SP w Zambskach Kościelnych.
Wśród starszych uczniów, klas IV - VIII jury najwyżej oceniło pracę Natalii Zawadzkiej z SP w Leszczydole Starym. II miejsce zajęła Katarzyna Piątek z SP w Porządziu, III - Oliwia Sadolewska z SP w Starym Bosewie.
Wyróżnienia: Julia Sokołowska z SP w Woli Mystkowskiej, Paulina Kaliściak z SP w Somiance, Damian Komor z SP w Trzciance, Igor Murza z SP w Zatorach, Julia Falba z SP w Starym Lubielu, Wiktoria Roguszewska z SP w Nowych Budach, Klaudia Machnowska z SP w Zatorach, Dominika Dobrosielska z SP w Adelinie, Szymon Rudzki z SP w Leszczydole Starym, Aleksander Kurak z SP w Knurowcu.
Prace laureatów pierwszych miejsc trafiły do etapu wojewódzkiego. Oliwia Jarosik i Natalia Zawadzka zdobyły tam wyróżnienia.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom