Malowane światłem (foto)

Kultura

Malowane światłem (foto)

07.09.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Wernisaż pierwszej autorskiej wystawy fotograficznej „Malowane światłem” członków Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego Pan Hilary odbył się 2 września w Restauracji Centralna. Od środy 4 września te piękne fotografie można oglądać w Polskim Banku Spółdzielczym. 
 
- Autorami zdjęć są członkowie, uczestnicy spotkań Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego Pan Hilary, działającego przy Akademii Umiejętności Pan Hilary. O naszej fotograficznej działalności opowie nam nasz mistrz, instruktor nauczyciel, guru – Wojciech Smółkowski – zapowiedział Piotr Adler, szef AU Pan Hilary. 
Członkowie DKFot. spotykają się przy ul. Ignacego Daszyńskiego na zajęciach fotograficznych od 2 lat, raz w miesiącu. Wcześniej ustalają temat spotkania, np. lato, jesień, ludzie. Czasem wyjeżdżają wspólnie w plener, np. na Podlasie. Na spotkaniach oglądają i omawiają swoje zdjęcia (mogły być robione znacznie wcześniej) – do dyspozycji mają rzutnik, ekran. Na wystawie są zdjęcia z takich właśnie spotkań. W przyszłości Wojciech Smółkowski chce rozszerzyć tematykę spotkań klubu.
Na wystawie swoje prace zaprezentowało 11 fotografów: Wioleta Bajorek, Bolesław Gawur, Adam Grześkiewicz, Maciej Kowalski, Wioleta Kulesza, Anna Mierzejewska-Miziołek, Małgorzata Mikołajczyk, Katarzyna Ulejczyk, Woytek Smółkowski, Ryszard Umiński i Robert Zalewski. Jak mówią, fotografowanie spełnia często rolę terapeutyczną, jest lekiem na depresje, dzięki fotografiom ich autorzy mogą uczestniczyć w życiu natury. Dla innych fotografowanie jest idealnym połączeniem wędrówek pieszych i rowerowych, daje możliwość uchwycenia piękna ulotnej chwili.
Patronem medialnym wystawy, którą obecnie można oglądać w siedzibie PBS przy ul. Kościuszki, jest Nowy Wyszkowiak. 
Najbliższe spotkanie DKFot. odbędzie się 19 września o godz. 19 w siedzibie przy ul. Daszyńskiego.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nagroda dla najlepszego kina (foto)

Nagroda dla najlepszego kina (foto)

2 grudnia w Teatrze Syrena, podczas uroczystej gali, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Kina za „perfekcyjnie przeprowadzony pokaz filmów z 10. edycji Grand OFF”. Zauważone zostały również pozostałe działania ośrodka na rzecz filmu na różnych płaszczyznach. Statuetkę, z rąk dyrektora Grand OFF i prezesa Fundacji Cinema Art Witolda Kona odebrał ryrektor WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski.
zobacz więcej
Otwierają nam oczy (foto)

Otwierają nam oczy (foto)

Dynamiczny i nostalgiczny, kipiący energią i zmuszający do refleksji jest najnowszy Deptak Taneczny, w tym roku pod tytułem „Otwórz oczy”. W tym spektaklu nie sposób nie zobaczyć pasji i radości płynącej z tańca, ale też smutku i samotności kryjących się w wewnętrznym świecie dziecka i nastolatka. Dlatego warto, by obejrzeli go nie tylko uczniowie, bo chyba jeszcze szerzej otwiera oczy dorosłym…
zobacz więcej
Panowie dla pań (foto)

Panowie dla pań (foto)

Pierwszy (z ośmiu) tegoroczny koncert w cyklu „Dzień Kobiet na Mazowszu”, organizowany od wielu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury na scenach naszego regionu, odbył się 2 marca w WOK „Hutnik”. Prowadzili go Ryszard Rembiszewski i Jakub Milewski (kierownik artystyczny MTM). Panie, które licznie przyszły na koncert, zostały obdarowane żółtymi tulipanami.  
zobacz więcej
Same przebojowe arie i piosenki (foto)

Same przebojowe arie i piosenki (foto)

26 przepięknych arii i piosenek, a na bis arię „Wielka sława to żart” wykonali w Wyszkowie 25 sierpnia śpiewający artyści podczas XIV Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu. W repertuarze operowym zadebiutowała na scenie WOK Hutnik Karolina Pujer, tegoroczna absolwentka I LO im. C. K. Norwida.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku