Mają talent (foto)

Kultura

Mają talent (foto)

07.06.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Rysunki i malarstwo Natalii Suchty i Sebastiana Murzy – młodych i zdolnych plastyków, laureatów wielu nagród, uczniów ostatniej klasy gimnazjum oraz koła plastycznego WOK „Hutnik”, można podziwiać w Galerii WOK „Hutnik”.
W ostatni dzień maja w galerii WOK „Hutnik” została otwarta wystawa rysunku i malarstwa Natalii Suchty z Leszczydołu Nowin-i Sebastiana Murzy z Brańszczyka, uczniów III klasy gimnazjum i jednocześnie koła plastycznego WOK „Hutnik”. To druga wystawa w cyklu „Promocja młodych talentów”, pierwszą miała Dominika Nasiadko, studentka warszawskiej ASP.
Przybyłych na wernisaż powitała Irena Filipowicz, instruktor artystyczny w „Hutniku”. Przedstawiła najpierw swojego ucznia Sebastiana.
- Na zajęcia koła uczęszcza szósty rok, czyli od szkoły podstawowej. Ulubioną techniką jest rysunek. Malować też potrafi, co widać na martwych naturach. Osoba bardzo towarzyska, uczynna, pomocna, lubiana w grupie. Jest laureatem wielu konkursów plastycznych.
Ostatnio sukcesy Sebastiana to: I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, I miejsce w ogólnopolskim konkursie poświęconym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, I miejsce w konkursie na logo Publicznego Gimnazjum w Brańszczyku, wyróżnienie w XIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów Prezentacje 2016 w Hajnowskim Domu Kultury.
Równie ciepło o swojej uczennicy Natalii Suchcie mówiła jej nauczycielka, artystka plastyk Joanna Paprocka. 
 - Natalka na zajęcia uczęszcza 3 lata. Niedawno na XIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów w Hajnówce otrzymała tytuł „Talent 2016”, a w Ogólnopolskim Konkursie z okazji upamiętnienia 1050 rocznicy Chrztu Polski zdobyła I miejsce – zrobiła projekt monety. Jest osobą bardzo wrażliwą i skromną, pracowitą i zdolną. Czuje się dobrze zarówno w rysunku, jak i malarstwie, ale też jest bardzo dobra w linorycie. Ma szeroką gamę barwną, świetnie rysuje proporcje. Nie stoi w miejscu, cały czas do czegoś dąży.
Po ukończeniu gimnazjum Sebastian będzie zdawać do Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie przy Smoczej, Natalia chce kontynuować naukę w I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie. 
Sebastian zaczynał swoją przygodę ze sztuką jako dziecko od rysowania serduszek. Teraz ma dużo zamówień na portrety, bo jest w tym bardzo dobry. Interesuje go również karykatura. Jego ulubionym malarzem jest Salwador Dali (na wystawie znalazł się portret artysty), podobają mu się karykatury wyszkowianina Adama Karpińskiego.
- Od zawsze coś sobie rysowałam – mówi Natalka. Najbardziej lubi rysować ludzi.
Na wernisaż wystawy, który odbył się 31 maja, przybyło wiele koleżanek i kolegów młodych artystów. Od dyrektorki gimnazjum w Brańszczyku Iwony Kulasińskiej Sebastian otrzymał zestaw prezentów, zaś od koleżanek i kolegów – list gratulacyjny z okazji wystawy w „Hutniku”. 
Prace młodych artystów można oglądać do 19 czerwca.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)
manhattan