Letnia Scena Teatralna czeka na zgłoszenia

Kultura

Letnia Scena Teatralna czeka na zgłoszenia

21.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trwają przygotowania do jubileuszowej, 5. edycji Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie, która rozpocznie się 16 września. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Na festiwalu mogą się zaprezentować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – w ramach otwartej sceny także z krótką formą.
- Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to festiwal stawiający pytanie o rolę i kondycję niezależnego teatru w Polsce. To okazja do wymiany doświadczeń, integracji i rozmowy o sztuce, a także doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania skrzydeł. To tu młodzi adepci sztuki aktorskiej spotykają się z profesjonalistami w niezobowiązującej atmosferze – podkreśla organizatorka Agnieszka Szymanik.
Festiwal odbędzie się w dniach 16-17 września w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Ponieważ to jubileuszowa edycja, będzie okazją do podsumowań i świętowania. Organizatorzy zapraszają do jury społecznego, które podejmie się wyzwania oceny spektakli pod nietypowymi względami – jury wytypuje m.in. najciekawsze zdanie, które padło ze sceny podczas festiwalu. W tym roku zapowiada się też więcej różnego rodzaju warsztatów artystycznych.
Zgłoszenia występów na wyszkowskie święto teatru – do 15 lipca pod adresem letniascenateatralna@gmail.com. 
Aktualności dotyczące przeglądu znajdują się na stronie letniascenateatralna.pl.tl oraz na profilu facebookowym Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest darmowy. 
Tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali we współpracy ze Stowarzyszeniem Most nad Pustynią i wyszkowskim Teatrem Farsa. Współorganizatorem jest niezmiennie Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Projekt dofinansowany został przez Burmistrza Wyszkowa.
fot. Artur Sasimowski
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Teatr łączy pokolenia (foto)

Teatr łączy pokolenia (foto)

Grupa uczestników projektu „Teatr łączy pokolenia!” w sobotę 29 września odwiedziła wyszkowskich seniorów. W Domu Dziennego Pobytu „Senior” czekała na gości – dzieci uchodźców z Czeczenii i Rosji oraz ich opiekunów – prawdziwa uczta. – Można podchodzić do naszych babć i dziadków, przytulać się. Myślę, że ten czas miło spędzicie – witała nieco spóźnionych gości Dorota Wojtkowska, kierownik DDP „Senior”. 
zobacz więcej
Trzy poruszające historie

Trzy poruszające historie

Niesamowitą ekranizację lektury, biblijny dramat oraz wzruszającą historię małżeństwa czekającego na dziecko w wyszkowskim kinie będzie można oglądać od piątku 6 stycznia.
zobacz więcej
Koncerty w Urlach (foto)

Koncerty w Urlach (foto)

Światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka oraz Andrzej Gębski (skrzypce) i Andrzej Wróbel (wiolonczela) wystąpili 27 lipca w pobliskich Urlach. Był to jeden z sześciu koncertów X Festiwalu Muzyki Kameralnej. Co sobota w malowniczo położonym wśród wysokich sosen miejscowym drewnianym kościele występują znani i cenieni artyści.
zobacz więcej
Inauguracja Roku Ligi Morskiej i Rzecznej (foto)

Inauguracja Roku Ligi Morskiej i Rzecznej (foto)

Wyszkowski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej zainaugurował obchody Roku Ligi Morskiej i Rzecznej (LMiR). – Tak się złożyło, że LMiR, jako jedyna organizacja w Polsce, ma przyjemność świętować dwa lata z kolei. W zeszłym roku obchodziliśmy 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej, w tym roku obchodzimy ogłoszony przez Senat Rok Ligi Morskiej i Rzecznej – zauważyła prowadząca koncert w WOK „Hutnik”. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku