Letnia Scena Teatralna czeka na zgłoszenia

Kultura

Letnia Scena Teatralna czeka na zgłoszenia

21.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trwają przygotowania do jubileuszowej, 5. edycji Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie, która rozpocznie się 16 września. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Na festiwalu mogą się zaprezentować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – w ramach otwartej sceny także z krótką formą.
- Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to festiwal stawiający pytanie o rolę i kondycję niezależnego teatru w Polsce. To okazja do wymiany doświadczeń, integracji i rozmowy o sztuce, a także doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania skrzydeł. To tu młodzi adepci sztuki aktorskiej spotykają się z profesjonalistami w niezobowiązującej atmosferze – podkreśla organizatorka Agnieszka Szymanik.
Festiwal odbędzie się w dniach 16-17 września w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Ponieważ to jubileuszowa edycja, będzie okazją do podsumowań i świętowania. Organizatorzy zapraszają do jury społecznego, które podejmie się wyzwania oceny spektakli pod nietypowymi względami – jury wytypuje m.in. najciekawsze zdanie, które padło ze sceny podczas festiwalu. W tym roku zapowiada się też więcej różnego rodzaju warsztatów artystycznych.
Zgłoszenia występów na wyszkowskie święto teatru – do 15 lipca pod adresem letniascenateatralna@gmail.com. 
Aktualności dotyczące przeglądu znajdują się na stronie letniascenateatralna.pl.tl oraz na profilu facebookowym Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest darmowy. 
Tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali we współpracy ze Stowarzyszeniem Most nad Pustynią i wyszkowskim Teatrem Farsa. Współorganizatorem jest niezmiennie Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Projekt dofinansowany został przez Burmistrza Wyszkowa.
fot. Artur Sasimowski
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom