Kultura

1 / 2

Kwalifikacjie do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

18.04.2017
autor: Organizatorzy festiwalu
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” przeprowadzono w Hotelu-Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym. Festiwal odbędzie się 15 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Z nadesłanych 107 zgłoszeń jury w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 82 podmioty muzyczne (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 240 utworów (każdy uczestnik przesłał maksymalnie 3 nagrania), jurorzy zakwalifikowali 21 podmiotów muzycznych, wśród których jest 5 piosenkarzy, dwa zespoły, jeden duet i 13 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Przemyśla, Łodzi, Otwocka, Lublina ale również z mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Poznakowski Bend, który zaśpiewa ponadczasowe kompozycje Ryszarda Poznakowskiego, które przed laty wyśpiewali Trubadurzy, ale i inni popularni piosenkarze tamtych lat.
Jurorami festiwalu będą osoby obecne na kwalifikacjach oraz Ewa Śnieżanka (piosenkarka i aktorka), Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz i konferansjer, kierownik redakcji Programu I Polskiego Radia), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni, zgodnie z tradycją, zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, sportowców, organizatorów, laureatów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, MKiDN, ZAiKS i SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem, 14 czerwca, odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 15 czerwca – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 – 20:30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche-1
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku