Kultura

1 / 2

Kwalifikacjie do festiwalu „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”

18.04.2017
autor: Organizatorzy festiwalu
Kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” przeprowadzono w Hotelu-Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym. Festiwal odbędzie się 15 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Z nadesłanych 107 zgłoszeń jury w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 82 podmioty muzyczne (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 240 utworów (każdy uczestnik przesłał maksymalnie 3 nagrania), jurorzy zakwalifikowali 21 podmiotów muzycznych, wśród których jest 5 piosenkarzy, dwa zespoły, jeden duet i 13 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Przemyśla, Łodzi, Otwocka, Lublina ale również z mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Poznakowski Bend, który zaśpiewa ponadczasowe kompozycje Ryszarda Poznakowskiego, które przed laty wyśpiewali Trubadurzy, ale i inni popularni piosenkarze tamtych lat.
Jurorami festiwalu będą osoby obecne na kwalifikacjach oraz Ewa Śnieżanka (piosenkarka i aktorka), Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz i konferansjer, kierownik redakcji Programu I Polskiego Radia), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni, zgodnie z tradycją, zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, sportowców, organizatorów, laureatów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, MKiDN, ZAiKS i SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem, 14 czerwca, odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 15 czerwca – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 – 20:30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan