Kultywują myśl patriotyczną (foto)

Kultura

Kultywują myśl patriotyczną (foto)

07.06.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Sześć zespołów z powiatu wyszkowskiego wzięło 6 czerwca udział w I Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Zgromadzona w sali widowiskowej „Hutnika” publiczność często śpiewała wspólnie z wykonawcami.
 
Przegląd prowadziła Anna Witkowska z wydziału promocji starostwa. Celem przeglądu jest kultywowanie myśli patriotycznej, pamięć o tych, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny, pielęgnowanie i upowszechnianie wartości patriotycznych oraz historii Polski w twórczości artystycznej.
Przegląd dostojnym polonezem rozpoczął zespół „Oberek”. Każdy zespół zaśpiewał 3 piosenki. Po „Oberku” na scenie zaśpiewali: zespół „Wyszkowiacy”, uczennice ze Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach (gm, Zabrodzie), „Turzyńska Seniorada”, zespół „Nadbużanie” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku z zespołem Darmanista. 
Zebrani usłyszeli m.in. „Maki”, „Pożegnanie ułana”, „Pieśń o domu”, „Ojczyzno ma”, „Ostatni mazur”, „Piechotę”, „Przybyli ułani”, „Deszcz jesienny”. 
Wszystkie zespoły otrzymały z rąk starosty Jerzego Żukowskiego kwiaty, podziękowania i pamiątkowe statuetki. Natomiast od wyszkowskich piłsudczyków – portrety zasłużonych piłsudczyków.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020