Kulturalna karuzela dla dzieci (foto)

Kultura

Kulturalna karuzela dla dzieci (foto)

28.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Niesamowita radość płynęła ze sceny w parku miejskim w niedzielę 26 czerwca. Radość właściwa tylko dzieciom, a to one opanowały Kulturalną Karuzelę. Śpiewały, tańczyły i malowały. Nie zjadła ich trema, nie zmęczył upał. Po południu spadł jednak deszcz, który uniemożliwił występ Klasycznego Kwintetu Dętego „Favori”.
Sporo uczestników miał I Festiwal Małego Artysty Wyszkowiaczek ’2016, zorganizowany  przez Fundację Wyszkowski Teatr Tańca.  Niełatwego zadania oceny popisów dzieci podjęli się: Danuta Deptuła, Roman Grus i Michał Mielczarczyk.
W kategorii taniec 4-latki nagrodę główną zdobyły przedszkolaki z Przedszkola nr 9 „Bajka”. Wyróżnienia otrzymały: Przedszkole nr 4 („Smerfny rap”, „Czekolada”), Przedszkole nr 1 („Bajkowy świat”), Przedszkole nr 9 („Barbie i Ken”). Poza konkursem zaprezentowały się 3-latki „Jagódki” z „Bajki”
Piraci z Przedszkola nr 7 wywalczyli nagrodę główną w kategorii taniec 5-latki. Wyróżnienia odebrały: Bezpieczny Przedszkolak („Buśka”), Kubuś i Przyjaciele („Mam tę moc”), Przedszkole nr 1 („Country”), Przedszkole nr 9 („Chihuahua”).
4- i 5-latki wystąpiły w jednej kategorii – śpiew. Jedną z nagród ufundował 
Roman Grus. W jego studiu nagraniowym piosenkę nagra Zuzia Gałązka z Bezpiecznego Przedszkolaka, która wykonała „Przyszło do nas lato”.
Wyróżnienia otrzymali: Julcia Piłka („Nie otwieraj drzwi”) i Izabela Sadowska („Bo ja mam psa”) z Przedszkola Integracyjnego, Amelia Kurbiel z Przedszkola nr 7 („Mój konik”), Zuzia Szczerba z Przedszkola Kubuś i Przyjaciele („Randka z tatą”), Lena Kowalska („Moja mama jest kochana”), Ala Piątkowska („Przepisowy ruch drogowy”), Maja Ruszczak i Nicola Gołębiewska („Podaj rękę koleżance”) z Przedszkola nr 1, Alicja Kłos („Niebieska woda”), Milena Siemieniewska („Ziemia to wyspa zielona”), Lenka Czarnecka („Moja planeta”) z Przedszkola nr 9, Oliwia Polak z Akademii Krasnoludków w Łosinnie („Puszek Okruszek”), Jaś Wołyniec („Do przedszkola”) i Ania Wołyniec („Rosnę”) z Przedszkola nr 3.
W międzyczasie galeria PeKaP przeprowadzała konkurs plastyczny, który wygrał Karol Dąbkowski. II miejsce zajęła Amelia Sadowska, III – Nikola Sikora. Wyróżnienia otrzymali: Zofia Wołyniec, Bartosz Derlatka, Ola Zdrojewska, Tadzio Wołyniec i najmłodsza z uczestników konkursu 2,5-letnia Kaja Skwara.
Przedszkolaki swoje występy zdążyły zakończyć tuż przed deszczem. Przygotowania do koncertu rozpoczął Klasyczny Kwintet Dęty „Favori”, ale niestety ze względu na ulewę trzeba go było odwołać. Ma odbyć się w innym terminie.
Patronat nad imprezą objął Burmistrz Wyszkowa, nagrody ufundował Urząd Miejski, a słodki poczęstunek PSS Społem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom