Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Kultura

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

11.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wyszkowie zapraszają do oglądania transmisji uroczystej Mszy Świętej oraz koncertu pt. „Szukałeś nas – Jesteśmy”.
 
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Już pod koniec ubiegłego roku wyszkowskie starostwo planowało uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Pandemia plany popsuła, ale ich nie zniweczyła. W zaplanowanej na niedzielę 17 maja uroczystości będzie można wziąć udział za pośrednictwem Internetu.
Jak zapowiadają organizatorzy, „będzie to wspomnienie o Ojcu Świętym, największym Polaku, Świętym Janie Pawle II, które odnosić się będzie do życia i pontyfikatu naszego Papieża. Wspominać będziemy zarówno słowem, jak i muzyką. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni, które były szczególnie bliskie Ojcu Świętemu podczas kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny. Utwory wykonane zostaną przez artystów scen warszawskich.”
Koncert poprzedni Msza św. Początek transmisji o godz. 12.30 na kanale Youtube Gloriosa Trinita Polska i Facebooku Powiatu Wyszkowskiego.

KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Co się stało z naszą bajką

Co się stało z naszą bajką

Wyszkowski Teatr Niezbędny zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się stało z naszą bajką”. Premiera planowana jest na 23 lutego, godz. 17, sala widowiskowa WOK „Hutnik”. Zaproszenia można odbierać w kasie ośrodka od 7 lutego.
zobacz więcej
Nikifory Dwurnika i obrazy Vivina (foto)

Nikifory Dwurnika i obrazy Vivina (foto)

Siódme spotkanie z cyklu „Czytamy malarstwo”, prowadzonego w miejskiej bibliotece przez kulturoznawcę Jarosława Górskiego, poświęcone było dwóm artystom: francuskiemu malarzowi prymitywiście Louisowi Vivinowi i polskiemu malarzowi profesjonalnemu Edwardowi Dwurnikowi. 
zobacz więcej
Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Jak sensacyjnej opowieści detektywistycznej słuchało się opowiadania Dariusza Szymanowskiego o poszukiwaniach miejsca spoczynku mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, zastrzelonego przez Niemców 30 kwietnia 1940 r. Logiczny wywód przeprowadzony przez prelegenta każe przypuszczać, że jest to cmentarz w Inowłodzu. Spotkanie z autorem świeżo wydanej książki „Gdzie spoczywa Hubal?” odbyło się 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. 
zobacz więcej
Wyszkowska Syrenka (foto)

Wyszkowska Syrenka (foto)

Uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, w Lucynowie i Rybnie będą reprezentowali Gminę Wyszków w konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka. Zaskakującą decyzję jury podjęło odnośnie najstarszej kategorii wiekowej, w ogóle nie wybierając reprezentanta. Eliminacje gminne odbyły się w czwartek 15 marca w Bibliotece Miejskiej.
zobacz więcej
Zitcom