Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Kultura

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

11.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Wyszkowie zapraszają do oglądania transmisji uroczystej Mszy Świętej oraz koncertu pt. „Szukałeś nas – Jesteśmy”.
 
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Już pod koniec ubiegłego roku wyszkowskie starostwo planowało uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Pandemia plany popsuła, ale ich nie zniweczyła. W zaplanowanej na niedzielę 17 maja uroczystości będzie można wziąć udział za pośrednictwem Internetu.
Jak zapowiadają organizatorzy, „będzie to wspomnienie o Ojcu Świętym, największym Polaku, Świętym Janie Pawle II, które odnosić się będzie do życia i pontyfikatu naszego Papieża. Wspominać będziemy zarówno słowem, jak i muzyką. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni, które były szczególnie bliskie Ojcu Świętemu podczas kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny. Utwory wykonane zostaną przez artystów scen warszawskich.”
Koncert poprzedni Msza św. Początek transmisji o godz. 12.30 na kanale Youtube Gloriosa Trinita Polska i Facebooku Powiatu Wyszkowskiego.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom