Koncert jako podsumowanie roku

Kultura

Koncert jako podsumowanie roku

13.07.2016
autor: ZM
Kolejny rok nauki w Ognisku Muzycznym, prowadzonym przez Stanisława Kadłubowskiego zakończył się koncertem uczniów. Zostały wręczone złote medale Przyjaciela Ogniska Muzycznego oraz Najlepszego Nauczyciela Muzyku.
Spotkanie było okazją do pokazania, czego podopieczni pana Stanisława nauczyli się podczas zajęć. Podczas koncertu zaprezentowali grę na pianinie, gitarze, akordeonie i skrzypcach. W repertuarze koncertu znalazły się utwory o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowane do możliwości uczniów. Można było usłyszeć dzieła wielkich kompozytorów, m.in.: J. Brahmsa, J. S. Bacha, W. A. Mozarta i G. F. Händla, jak również popularne piosenki i melodie ludowe. Popisom przysłuchiwali się rodzice i zaproszeni goście. Była również chwila wspomnień z działalności Ogniska Muzycznego z kilku ostatnich lat. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała udział muzykujących dzieci w licznych imprezach kulturalnych. Na uwagę zasługuje fakt, że wielu absolwentów nie rozstaje się ze swoim nauczycielem, lecz czynnie uczestniczy w życiu muzycznym ogniska.
Uczniowie i absolwenci odznaczyli złotym medalem Przyjaciela Ogniska Muzycznego osoby, które wspierają utalentowaną młodzież w tej pięknej, ale trudnej pracy. Medale otrzymali panowie: Kazimierz Zglec, Kazimierz Rogalski, Tomasz Śnieżak, Henryk Ziółkowski i Eugeniusz Gąsiorowski. Uczestnicy spotkania wspomnieli również zmarłego p. Kazimierza Kowalczyka, który zawsze pomagał dzieciom i p. Stanisławowi w muzycznych przedsięwzięciach. Stanisław Kadłubowski otrzymał od uczniów i rodziców złoty medal Najlepszego Nauczyciela Muzyki. 
Jak co roku spotkanie zostało uwieńczone występem zespołu wokalno- instrumentalnego. 
Pan Stanisław podsumowując rok, wyraził radość z zainteresowania dzieci i młodzieży muzyką, docenił ich osiągnięcia i podziękował rodzicom oraz przyjaciołom Ogniska Muzycznego za nieustające wsparcie, którego udzielają uczniom.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom