Kolejna powieść wyszkowianki

Kultura

Kolejna powieść wyszkowianki

19.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
„Tajemnice starego domu” – to najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej. Na wieczór autorski Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza w czwartek 23 listopada o godz. 18.
„Tajemnice starego domu” to kontynuacja powieści „Powrót do starego domu”. Ich bohaterka, Alicja, wiedzie spokojne i szczęśliwe życie w Pniewie, gdzie stoi jej stary drewniany dom. Kobieta odnalazła bezpieczną przystań, jednak los jej nie oszczędza i wciąż stawia na drodze wiele trudności. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, z którymi musi się zmierzyć, by do końca poznać swoją rodzinę i odpowiedzieć sobie na wiele trudnych pytań. Czy po latach odnajdzie kobietę, która może być jej siostrą? 
Okazuje się także, że rodzinne sekrety sięgają znacznie dalszej przeszłości. Alicja chce rozwikłać zagadkę tajemniczych dokumentów, które jej dziadek tłumaczył w obozie zagłady, a po swoim cudownym ocaleniu ukrył pośród „polskich drzew na polskiej ziemi”. 
Ilona Gołębiewska (urodzona w 1987 r.) w wieku pięciu lat postanowiła, że w przyszłości będzie uczyć oraz pisać książki. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także szkoli dorosłych i seniorów. Jej doświadczenie zawodowe i spotkani ludzie są inspiracją do pisania powieści. Jest poetką, debiutowała w 2012 r. tomem „Traktat życia”, należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów. Autorka artykułów naukowych, a także bajek, baśni i opowiadań dla dzieci i młodzieży.
Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi. Uwielbia pracę z ludźmi, długie podróże do zapomnianych miejsc, czytanie książek po nocach oraz zapach świeżej kawy o poranku. Jej wielkim marzeniem jest założenie fundacji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sportowo w bibliotece (foto)

Sportowo w bibliotece (foto)

Jeśli komuś się wydaje, że wakacje w bibliotece ograniczają się do czytania książek, to jest w wielkim błędzie. „Biblioteczna wyspa tajemnic” kryje wiele niespodzianek.
 
zobacz więcej
Z biblioteką do teatru

Z biblioteką do teatru

Biblioteka miejska organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl Macieja Englerta „Niepoprawni” („Fantazy” Juliusza Słowackiego).
zobacz więcej
Ptaki mówią

Ptaki mówią

Iwona Ostrowska (w Wyszkowia bardziej znana jako Iwona Dyl) zaprasza na swoją wystawę malarstwa „Ptaki mówią”. Jej obrazom jakby głosu użyczy Grzegorz Pikora, podobnie jak malarka absolwent wyszkowskiego liceum, współautor (wraz z Adamem Rosłońcem) powieści „Strzały spod pierzyny” i „Dzieciożerca”). - Obrazy z tekstem układają się w książkę, którą można dowolnie czytać jak śpiew ptaków – uważa malarka. Wernisaż 10 listopada o godz. 18.00 w WOK Hutnik.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan