Kolędowanie po góralsku (foto)

Kultura

Kolędowanie po góralsku (foto)

28.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Zgodnie z tradycją, kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli święta Matki Boskiej Gromnicznej. Parafia św. Wojciecha okres świąteczny zakończyła wspaniałym koncertem kapeli folkowej Góralska Hora, która wystąpiła w niedzielę 27 stycznia.
Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.
Góralska Hora zaśpiewała już podczas wieczornej Mszy św. Wiele osób skorzystało z zaproszenia i rzadkiej okazji posłuchania i śpiewania wraz z góralami najpiękniejszych polskich kolęd, m.in. „Oj Maluśki”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabrakło też radosnych góralskich pastorałek i góralskich noworocznych życzeń. Po Wyszkowie rozchodziły się mocne głosy górali, dźwięki skrzypiec, cymbałów węgierskich, kontrabasu i akordeonu. Na bis goście zaśpiewali „W murowanej piwnicy”, a na sam koniec, na prośbę księży i ku radości zachwyconej koncertem publiczności – „Góralu, czy ci nie żal”. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020