Kolędowali po raz dwudziesty (foto)

Kultura

Kolędowali po raz dwudziesty (foto)

15.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Uczniowie wyszkowskich Szkół Podstawowych nr 1, nr 2 i nr 5 będą reprezentowali gminę Wyszków na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Gminne eliminacje odbyły się, już po raz dwudziesty, we wtorek 15 stycznia. Po raz kolejny do WOK "Hutnik" zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 1.
Można było usłyszeć pastorałki, m.in. „Uciekali, uciekali”, „Najpiękniejszy aniołek dnia”, „Skrzypi wóz”, „Kolędę dla nieobecnych” i świąteczne przeboje ostatnich lat: „Od serca do ucha”, „Bosy pastuszek”, „Mario, czy już wiesz”. Tradycyjne kolędy na przeglądach są już rzadkością. Ze sceny popłynęły dźwięki „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Oj maluśki, maluśki”. Wspaniale brzmiało „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu wszystkich uczestników 
Dzieci i młodzież zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych, a oceny ich wykonań podjęło się jury w składzie: kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Józef Bieganowski (przewodniczący), nauczycielka muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Joanna Skurzewska, założycielka szkoły artystycznej "Tomitofa" Magdalena Kamińska, prowadząca Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" Danuta Deptuła i organista parafii św. Wojciecha Krzysztof Zacharski.
W kategorii klas 0 – III gminę Wyszków na przeglądzie powiatowym będzie reprezentowała Gabriela Gołębiewska z SP2. II miejsce zajęły uczennice SP1: Maja Sobczyk, Zofia Matwiejczyk, Oliwia Ługowska, Małgorzata Rogacewicz i Malwina Gronkiewicz, III - uczniowie SP w Rybnie: Anna Szulc, Oliwia Jakubczak, Michalina Biernacka, Kacper Stanczewski i Maciej Popowicz oraz dziewczynki z SP5: Alicja Kłos, Zofia Puławska.
W tej kategorii zaprezentowali się także: Maria Tchórzewska z SP w Leszczydole Starym, Jana i Kalina Jastrząb z SP w Lucynowie, Alicja Oleksiak z SP w Leszczydole-Nowinach oraz Natalia Gołdys, Aleksandra Domańska, Alicja Krajewska, Jakub Sieńkowski z SP w Olszance.
W kategorii klas IV – VI jury przyznało I miejsce zespołowi z SP1 w składzie: Amelia Andrzejewska, Karolina Zyśk, Weronika Zaleska, Gabriela Ciecióra. II miejsce ex aequo zajęli uczniowie SP5: Aleksandra i Wiktoria Hilak oraz SP w Rybnie: Alicja Głowacka, III, również ex aequo, SP w Olszance: Weronika Gołdys oraz SP w Leszczydole-Nowinach: Lena Gałązka, Amir Zając, Amelia Gąsiewska.
Wystąpili również: Natalia Godłoza, Aleksandra Beresińska, Marika Racka i Katarzyna Archacka z SP4, Diana Sakowicz, Zuzanna Zyśk, Dagmara Depta, Michalina Salwin i Klaudia Skoczylas z SP2 oraz Maja Murza z SP w Leszczydole Starym.
W najstarszej kategorii wiekowej, klas VII – VIII szkół podstawowych i III gimnazjów, zwyciężyły uczennice SP5: Aleksandra Sieńkowska, Weronika Undziakiewicz, Maja Dąbrowska, Wiktoria Szczerba i Zuzanna Perzyna. II miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Sitek z SP2 oraz Weronika Wojtkowska, Bartek Jachacy, Klaudia Skoczeń, Ewa Głowacka i Ola Bieńkowska z SP w Rybnie; III - Anna Zaleska z SP1.
Zaprezentowali się także: Patrycja Bloch, Joanna Gołębiewska, Julita Sarnacka, Gabriela Ciach i Karolina Augustynik z SP w Leszczydole Starym; Maja Janiszewska, Maksymilian Panas, Kajetan Michalik, Sebastian Mróz i Izabela Michalik z SP3; Julia Kozman i Weronika Urbanowska z SP w Lucynowie; Zuzanna Gąsiewska, Klaudia Balińska i Maciej Wiśniewski z SP w Leszczydole-Nowinach oraz Magdalena Czyż, Natalia Rogulska i Agnieszka Gołdys z SP w Olszance.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom