Kino z górnej półki: Wróble

Kultura

Kino z górnej półki: Wróble

19.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W cyklu Kino z górnej półki w poniedziałek 20 listopada o godz. 19 „Hutnik” zaprasza na dramat „Wróble”.
Szesnastoletni Ari zachwyca głosem w kościelnym chórze. Muzyka, jaką wykonują i architektura wnętrza kościoła, gdzie występują, tworzą uduchowioną harmonię. Tymczasem jego własna, wewnętrzna harmonia zostaje zburzona decyzją matki, która z nowym mężem decyduje się na dłuższy wyjazd do Afryki. Syna wysyła na północ pod opiekę ojca. Ari nie widział ojca przez sześć lat. Teraz właściwie musi poznawać go na nowo. Nie jest to proste zadanie, a ojciec niczego mu nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą utracić na ten cel rodzinny majątek.
Jest koniec wakacji, ale zanim Ari pójdzie do szkoły, podejmie pracę w przetwórni ryb. Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił, to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu znajomych z tamtego okresu nadal tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią – Lára. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, jego zaś ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego – Lára związana jest obecnie z zaborczym i nieokrzesanym Einarem. Ari przechodzi właśnie burzę hormonów i chciałby mieć już za sobą ten pierwszy raz. Tu przychodzi mu z pomocą podstarzała koleżanka ojca. Ale chłopiec wolałby stracić cnotę z Lárą. Przy pomocy kolegi udaje mu się zwabić ją na imprezę. Tylko że przebieg planowanej erotycznej sesji przybierze zgoła nieoczekiwany obrót. Ale przynajmniej okaże się, że pojednanie z ojcem jednak jest możliwe…
Produkcja: Chorwacja, Dania, Islandia 2015; reżyseria: Rúnar Rúnarsson; dramat, czas trwania: 99 minut.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Maluję, bo lubię! (foto)

Maluję, bo lubię! (foto)

W „Hutniku” do 15 października można oglądać drugą wystawę grupy malarskiej Akademii Umiejętności Pan Hilary, do której uczęszczają głównie osoby dorosłe. Na wernisażu 11 września pięknie o ich artystycznym rozwoju mówił twórca i szef Akademii Piotr Adler. Pochwał nie szczędziła prowadząca grupę Iwona Ostrowska, artystka malarka, rodem z Wyszkowa.
zobacz więcej
Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

Piękne chwile, stanowczo zbyt krótkie, przeżyli uczestnicy koncertu zespołu Sound’n’Grace. Kaplica przy Sanktuarium św. Rodziny wieczorem 16 października nie mogła pomieścić wszystkich sympatyków chóru. Koncert odbył się w dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. – Razem stworzyliśmy taki piękny pomnik Janowi Pawłowi II – podsumował koncert ks. proboszcz. – Dziękujemy bardzo za to, że nie tylko tutaj, u nas, ale w całym kraju wasze piosenki dostarczają dobrych wartości – zwrócił się do artystów.
zobacz więcej
SMOK: To sztuka o władzy

SMOK: To sztuka o władzy

Młodzież III klas wyszkowskich szkół średnich – uczestnicy Młodzieżowej Akademii Teatralnej – z zainteresowaniem obejrzała w WOK „Hutnik” spektakl „Smok” w wykonaniu wyszkowskiego Teatru Niezbędnego. Po spektaklu z młodzieżą rozmawiał historyk prof. Marian Dygo.
zobacz więcej
ZAPRASZAMY: Deptak Taneczny 2016

ZAPRASZAMY: Deptak Taneczny 2016

„Twarzą w twarz” – to tytuł kolejnego muzycznego spektaklu MB Studio Tańca, Szkoły Tańca Deptak i Wyszkowskiego Teatru Tańca.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom