Kino z górnej półki: „Moja chuda siostra”

Kultura

Kino z górnej półki: „Moja chuda siostra”

12.11.2016
autor: Redakcja
W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” 14 listopada o godz. 19 rozpocznie się seans niemiecko – szwedzkiego dramatu „Moja chuda siostra”.
Scenariusz i reżyseria: Sanna Lenken, wyk: Rebecka Josephson, Annika Hallin, Henrik Norlén.
Katja jest utalentowaną łyżwiarką figurową, stale zajętą w szkole lub na treningach. W domu to na niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się prawie cała uwaga rodziców. Stella podziwia starszą siostrę i stara się ją naśladować. To ona właśnie odkrywa, że z Katją dzieje się coś złego: dziewczyna cierpi na zaburzenie odżywiania, które może kosztować ją życie. Stella chce powiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza na niej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbyt duże brzemię dla tak młodej dziewczyny. Film pokazuje, jak choroba Katji powoli doprowadza całą rodzinę na skraj rozpaczy.
na podst. www.filmweb.pl
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cieszymy się, że młodzież tak pięknie recytuje (foto)

Cieszymy się, że młodzież tak pięknie recytuje (foto)

Maria Szewczyk i Maksymilian Martyna z SP nr 1 w Wyszkowie oraz Ewa Świerzak z Gimnazjum w Zabrodziu wygrali eliminacje powiatowe 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i będą reprezentować powiat w finale konkursu w Warszawie. 
zobacz więcej
To mistrzostwo, to coś pięknego (foto)

To mistrzostwo, to coś pięknego (foto)

Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” zauroczył widzów, którzy nie szczędzili braw, a po występie gratulacji i podziękowań. Na scenie przez cały czas było barwnie, najczęściej wesoło, ale chwilami też refleksyjnie i wzruszająco. – Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego tego zespołu – mówił po koncercie burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Magicznie, literacko i zagadkowo (foto)

Magicznie, literacko i zagadkowo (foto)

Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”. W tym roku upłynęła pod znakiem Sienkiewicza i zagadek. Książnica zaproponowała przybyłym wiele zajęć, dla dorosłych i dzieci.
zobacz więcej
Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Jak sensacyjnej opowieści detektywistycznej słuchało się opowiadania Dariusza Szymanowskiego o poszukiwaniach miejsca spoczynku mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, zastrzelonego przez Niemców 30 kwietnia 1940 r. Logiczny wywód przeprowadzony przez prelegenta każe przypuszczać, że jest to cmentarz w Inowłodzu. Spotkanie z autorem świeżo wydanej książki „Gdzie spoczywa Hubal?” odbyło się 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. 
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan