KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

Kultura

KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

11.08.2016
autor: Redakcja
Niezwykły dokument o Powstaniu Warszawskim i kolejną część kultowej już „Epoki lodowcowej” można oglądać w naszym kinie od piątku, 12 sierpnia.
Tacy jak My: 12 – 18 sierpnia, godz. 19.00. Polska 2016, scenariusz i reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska, obsada: Marika, Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L.U.C. , Lilu, dokument, czas trwania: 50 minut
„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.
„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.
Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie: 12, 16 – 19 sierpnia oraz 22 – 25 sierpnia, godz. 12.00 (2D, dubbing), godz. 14.00 (3D, dubbing), godz. 17.00 (2D, dubbing); 13, 14 sierpnia (sobota i niedziela), 15 sierpnia (poniedziałek) oraz 20 i 21 sierpnia (sobota i niedziela), godz. 15.00 (2D, dubbing)  i 17.00 (3D, dubbing)
USA 2016, reżyseria: Mike ThurmeierGalen T. Chu, animacja, komedia, przygodowy, czas trwania: 99 minut
Bohaterowie czterech filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom