KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

Kultura

KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

11.08.2016
autor: Redakcja
Niezwykły dokument o Powstaniu Warszawskim i kolejną część kultowej już „Epoki lodowcowej” można oglądać w naszym kinie od piątku, 12 sierpnia.
Tacy jak My: 12 – 18 sierpnia, godz. 19.00. Polska 2016, scenariusz i reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska, obsada: Marika, Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L.U.C. , Lilu, dokument, czas trwania: 50 minut
„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.
„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.
Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie: 12, 16 – 19 sierpnia oraz 22 – 25 sierpnia, godz. 12.00 (2D, dubbing), godz. 14.00 (3D, dubbing), godz. 17.00 (2D, dubbing); 13, 14 sierpnia (sobota i niedziela), 15 sierpnia (poniedziałek) oraz 20 i 21 sierpnia (sobota i niedziela), godz. 15.00 (2D, dubbing)  i 17.00 (3D, dubbing)
USA 2016, reżyseria: Mike ThurmeierGalen T. Chu, animacja, komedia, przygodowy, czas trwania: 99 minut
Bohaterowie czterech filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uwierzcie, że wszystko da się przetrwać (foto)

Uwierzcie, że wszystko da się przetrwać (foto)

- do swoich rówieśników zwraca się licealistka Katarzyna Kamińska, która 3,5 miesiąca temu uległa poważnemu wypadkowi. Z szerokim uśmiechem na ustach dziękuje za każde dotychczasowe wsparcie. W całym mieście prowadzonych jest wiele akcji charytatywnych. Odbyła się miedzy innymi w środę 15 czerwca podczas II Wieczoru Artystycznego Teatru Farsa w wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica.
zobacz więcej
Wieczór artystyczny

Wieczór artystyczny

Teatr Farsa oraz Gmina Wyszków zapraszają na 5. Wieczór Artystyczny: 17 listopada, godz. 17, budynek LOK. Wstęp wolny. Głównym wydarzeniem będzie prapremiera sceniczna monodramu „Wiara i Arras” w wykonaniu Jonasza Kosowskiego, aktora wyszkowskiego Teatru Farsa, uczącego się w Studium Technik Aktorskich przy Warszawskiej Szkole Filmowej.
zobacz więcej
Udane zakończenie sezonu (foto)

Udane zakończenie sezonu (foto)

Rewia Dziecięca „Sylaba” zakończyła sezon artystyczny 2015/2016 udanym udziałem w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W dniach 10 - 24 lipca tancerze i wokaliści przygotowani przez Irenę Zdunek, Katarzynę Błaszczak  z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” uczestniczyli w konkursie oraz warsztatach artystycznych prowadzonych przez znakomitą kadrę choreografów i trenerów wokalnych. 
zobacz więcej
Maluszkowo zaprasza maluszków

Maluszkowo zaprasza maluszków

„Bajkowa kraina - Maluszkowo” powraca po wakacyjnej przerwie. Biblioteka miejska zaprasza na pierwsze organizacyjne spotkanie w czwartek 22 września o godz. 12.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan