KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

Kultura

KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

11.08.2016
autor: Redakcja
Niezwykły dokument o Powstaniu Warszawskim i kolejną część kultowej już „Epoki lodowcowej” można oglądać w naszym kinie od piątku, 12 sierpnia.
Tacy jak My: 12 – 18 sierpnia, godz. 19.00. Polska 2016, scenariusz i reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska, obsada: Marika, Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L.U.C. , Lilu, dokument, czas trwania: 50 minut
„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.
„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.
Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie: 12, 16 – 19 sierpnia oraz 22 – 25 sierpnia, godz. 12.00 (2D, dubbing), godz. 14.00 (3D, dubbing), godz. 17.00 (2D, dubbing); 13, 14 sierpnia (sobota i niedziela), 15 sierpnia (poniedziałek) oraz 20 i 21 sierpnia (sobota i niedziela), godz. 15.00 (2D, dubbing)  i 17.00 (3D, dubbing)
USA 2016, reżyseria: Mike ThurmeierGalen T. Chu, animacja, komedia, przygodowy, czas trwania: 99 minut
Bohaterowie czterech filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan