Kino: Dunkierka i Gang Wiewióra 2

Kultura

Kino: Dunkierka i Gang Wiewióra 2

17.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku 18 sierpnia wyszkowskie kino zaprasza na wojenny dramat „Dunkierka”. 18 sierpnia jest też dniem polskiej premiery animacji „Gang Wiewióra 2” – od tego dnia film można oglądać również w Wyszkowie.
Przez kolejny tydzień kino zaprasza dzieci na „Niedoparki”.
 
Gang Wiewióra 2: 18 – 31 sierpnia godz. 15.30 (2D, dubbing), 17.15 (3D, dubbing), premiera!
Kanada, USA, Korea Południowa 2017, reżyseria: Cal Brunker, animacja, przygodowy, komedia
W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w park rozrywki. Zwierzaki wiedzą, czym to pachnie: to tak, jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!
 
Niedoparki: 16 – 18 oraz 21 – 25 sierpnia godz. 13.15 (2D, dubbing)
Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016, reżyseria: Galina Miklínová, animacja w polskiej wersji językowej, czas trwania: 83 minuty.
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!
Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.
 
Dunkierka: 18 – 24 sierpnia, godz. 19 (napisy)
Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania 2017. Scenariusz i reżyseria: Christopher Nolan, dramat, wojenny, czas trwania: 106 minut.
Lato 1940 roku. Wróg przyparł brytyjskie i francuskie armie do morza. Otoczeni w Dunkierce żołnierze czekają, licząc na cudowne ocalenie. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) i pułkownik Winnant, podczas gdy zwykli szeregowcy, tacy jak Tommy (Fionn Whitehead), Gibson (Aneurin Barnard) i Alex (Harry Styles) próbują wydostać się z zatłoczonej plaży. Tymczasem w Anglii na wezwanie rządu odpowiadają właściciele cywilnych statków, w tym pan Dawson (Mark Rylance), który na pokładzie swojego jachtu wyrusza w niebezpieczny rejs do Dunkierki, chcąc pomóc w ewakuacji. Jednocześnie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier (Tom Hardy), ma zapewnić osłonę wycofującym się z kontynentu żołnierzom. Piloci RAF-u muszą stawić czoła dominującemu w powietrzu przeciwnikowi.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom