King Kong ponownie zaprasza do kin

Kultura

King Kong ponownie zaprasza do kin

12.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Niesamowite efekty specjalne i kultowe już przygody goryla – olbrzyma: do wyszkowskiego kina zaprasza King Kong. Z kolei najmłodsi mogą oglądać przygody wróbla, który chce zostać bocianem.
 
Riko prawie bocian: 12 – 18 maja, godz. 15.30 (2D, dubbing) i 17.15 (3D, dubbing), 19 – 25 maja godz. 16 (2D, dubbing)
Belgia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, USA 2017, reżyseria: Toby GenkelReza Memari, Animacja, czas trwania: 85 minut.
Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany (Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak) wróbel Riko (Bernard Lewandowski) święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice, bojąc się, że Riko nie podoła podróży, nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele: ekscentryczna sowa Olga (Magdalena Boczarska) oraz narcystyczna papuga Kiki (Piotr Gąsowski), która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!
 
Kong: Wyspa Czaszki: 12 – 14 i 16 – 18 maja, godz. 19 (2D, napisy)
USA 2017, reżyseria: Jordan Vogt-Roberts, fantasy, przygodowy, trwania: 118 minut.
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku - tak samo pięknej, jak i zdradliwej - nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dla seniorek

Dla seniorek

Przedstawienie składające się z fragmentów „Moralności pani Dulskiej”, występ uczniów Gimnazjum nr 2 i muzyczna niespodzianka od panów – to atrakcje czekające na seniorki, podczas koncertu organizowanego specjalnie dla nich 14 marca w WOK Hutnik.
zobacz więcej
Urodzinowy wernisaż (foto)

Urodzinowy wernisaż (foto)

Wernisaż wystawy pięknych akwareli Artura Endlera odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej 6 lipca, w ciepły piątkowy wieczór, dokładnie w 42 urodziny artysty. 
zobacz więcej
Norwidem nie można się przesycić (foto)

Norwidem nie można się przesycić (foto)

Dr Karol Samsel w 135. rocznicę śmierci poety, który urodził się w niedalekich Głuchach, był gościem Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie. Swój wykład zatytułował „Obywatel Cyprian Norwid. Tajemnica, osobliwość, fenomen poetycki”. Wysłuchała go głównie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, którego Norwid jest patronem, a także jedna klasa z ZDZ CK.
zobacz więcej
Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Wystawa „Czas na Norwida” otwarta została w sobotę 11 czerwca w pałacu w Chrzęsnem (pow. wołomiński). Znalazły się na niej cenne norwidiana, m.in. obrazy, rysunki, grafiki, pierwodruki, medale autorstwa Cypriana Norwida z kolekcji Fundacji Museion Norwid, przeznaczone do przyszłego muzeum Norwida. Jest szansa, by jego siedzibą stał się dworek w Dębinkach, w którym poeta, urodzony w Laskowie-Głuchach, spędził w młodości wiele miesięcy. Wiersze naszego późnego romantyka recytowała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku