Impreza pełna przeżyć (foto)

Kultura

Impreza pełna przeżyć (foto)

19.05.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz piąty w WOK „Hutnik” odbył się Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami "Otwarta Scena". 16 maja na scenie wystąpiło 100 uczniów z sześciu placówek oświatowych. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszych występów – mówiła kierownik WTZ. – Mottem tego festiwalu może być cytat z Polineusza: „Ważne jest, co w duszy gra, a nie co świeci na zewnątrz” – dodał wicestarosta. – Dla mnie to jest impreza co roku pełna przeżyć - wyznała szefowa koła.
 
Festiwal rozpoczęła kierownik WTZ Joanna de Sousa Costa oraz przewodnicząca wyszkowskiego koła PSOUU Urszula Mikołajczyk.
Pani kierownik przeczytała bajkę, która nawiązywała do motywu przewodniego festiwalu – biedronek. Kończyło ją budujące przesłanie: „W życiu liczą się inne wartości, takie, dzięki którym biedronka znalazła w sobie ogromne pokłady siły, siły wewnętrznej, o której wcześniej nie miała pojęcia. Doceniła swój rozmiar i doceniła siebie taką, jaką była. A całe społeczeństwo biedronek nauczyło się szanować i doceniać każdego członka ich biedronkowej społeczności”. 
- Życzę wam, by i dzisiejsze spotkanie posłużyło odkrywaniu w sobie ogromnych pokładów wewnętrznej siły – zwróciła się do uczestników festiwalu.
Imprezę poprowadzili uczestnik WTZ Piotr Biernacki oraz instruktor terapii zajęciowej Katarzyna Teofilak.
Artyści zaprezentowali szeroki repertuar, od śpiewu, poprzez taniec, recytację, grę instrumentalną po piramidy gimnastyczne.
Wystąpili uczniowie i podopieczni następujących placówek, pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczy (inscenizacja popularnej „Lokomotywy” J. Tuwima), Niepubliczne Przedszkole „Bezpieczny Przedszkolak, Przedszkole Integracyjne nr 4, Zespół Szkół Specjalnych z Brańszczyka, Malinowe Przedszkole i Szkoła Podstawowa nr 5 oraz gościnnie 17 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
Uczestnicy WTZ, pod okiem instruktorów, przygotowali statuetki, dyplomy, zaproszenia oraz dekoracje, których motywem były oczywiście biedronki. 
Upominki dla występujących grup ufundował Burmistrz Wyszkowa, który wraz z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych sprawował patronat nad wydarzeniem. Dyplomy i upominki wręczyli: wicestarosta Leszek Marszał, który podziękował wykonawcom za wspaniały wystąp, a nauczycielom za przygotowanie artystów, przedstawicielka samorządu miejskiego, dyrektor OPS Agnieszka Mróz („Trzymać tak dalej, w kierunku stowarzyszenia podziękowania za to, że jesteście, za to, co robicie i że włączacie nas wszystkich w te działania”) oraz Urszula Mikołajczyk, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady. 
Festiwal został zorganizowanych w ramach zadania publicznego „Bez barier 2”, że środków powiatu.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość