Impresje Nadwiślańskie

Kultura

Impresje Nadwiślańskie

13.05.2017
autor: WOK "Hutnik"
Gala wręczenia nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Impresje Nadwiślańskie” odbyła się w siedzibie Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Celem konkursu było upamiętnienie roku 2017 jako „Roku Rzeki Wisły”.
Uczniowie Koła Plastycznego WOK Hutnik zdobyli większą ilość nagród. Do wyboru były dwa tematy: „Rzeka -Wisłą od gór do morza” i „Zabytki, które oglądają Wisłę”. Prace zostały wykonane na zajęciach techniką akrylu, tempery, pasteli suchej i olejnej, pod kierunkiem Joanny Paprockiej i Ireny Filipowicz.
Laureaci z Koła Plastycznego w kilku kategoriach wiekowych:
  • I miejsca: Aurelia Reluga, Maja Zając, Alicja Trociewicz, Lena Radziewicz, Julia Ochmańska
  • II miejsca: Zuzanna Bućko, Sylwia Grzegorczyk, Sandra Łysik, Julia Gudanis, Alicja Rozborska, Jagna Derlicka, Aleksandra Łaska
  • III miejsce: Marlena Starostka
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwidem nie można się przesycić (foto)

Norwidem nie można się przesycić (foto)

Dr Karol Samsel w 135. rocznicę śmierci poety, który urodził się w niedalekich Głuchach, był gościem Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie. Swój wykład zatytułował „Obywatel Cyprian Norwid. Tajemnica, osobliwość, fenomen poetycki”. Wysłuchała go głównie młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, którego Norwid jest patronem, a także jedna klasa z ZDZ CK.
zobacz więcej
Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń gada nie tylko z Leonardem (foto)

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów – wystąpił 2 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Promował swoją ostatnią płytę „Lubię gadać z Leonardem”, zawierającą 11 piosenek legendarnego kanadyjskiego barda Leonarda Cohena. Miłośnicy Marcina Stycznia i jego twórczości wypełnili salę po brzegi, a część musiała słuchać koncertu stojąc w korytarzu. Bisował czterokrotnie, a publiczność wraz z artystą śpiewała jego piosenki.
zobacz więcej
Chcą zostać Supertalentami

Chcą zostać Supertalentami

Do konkursu Supertalent zgłosiło się 59 osób i zespołów, najwięcej w kategorii wokalnej. O nagrody ubiegać będą się także: instrumentaliści, recytatorzy, chórzyści, tancerze. W ostatniej kategorii zobaczymy m.in. występ uczniów klasy policyjnej. 
zobacz więcej
Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w poniedziałek 22 stycznia zapraszają Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury i Dyrektor Przedszkola Malinowego.
zobacz więcej
Zitcom