I przyszła wolność… (foto)

Kultura

I przyszła wolność… (foto)

15.11.2016
autor: Ewa Elward
O historii obrazem i śpiewem opowiadano w sobotnie popołudnie 12 listopada w WOK „Hutnik”. Po filmie z sierpniowej plenerowej inscenizacji historycznej „Kapitan Mikołaj Bołtuć – bohater Wyszkowa” odbył się koncert patriotyczny „I przyszła wolność”.
Było to premierowy pokaz filmu, nakręconego 14 sierpnia przy moście drogowym w Wyszkowie podczas inscenizacji z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Film trwa 13 minut, nakręciła go firma Salem Design Studio z Wyszkowa;  od 15 listopada ma być dostępny na Youtube oraz portalu społecznościowym gminy. 
Koncert „I przyszła wolność” składał się z pieśni legionowych i patriotycznych. Prowadząca Małgorzata Soluch krótko informowała o okolicznościach ich powstania. Na scenie w mundurach wojskowych z epoki wystąpili soliści: Małgorzata Urbaniak-Lehmann (sopran), Krzysztof Ciupiński-Świątek (tenor), akompaniował pianista Włodzimierz Trzeciak. Wykonali tak znane i lubiane utwory, jak: „Serce w plecaku”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, „Białe róże”, „Pieśń o wodzu miłym”, „Róża i bez” (z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”). Koncert zakończył współczesny utwór Włodzimierza Korcza ”Póki Polska żyje w nas”. 
Mimo że wstęp koncert był bezpłatny, na sali pozostało bardzo dużo wolnych miejsc, ale ci, którzy przyszli, na pewno nie żałowali.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom