I my życzymy wam radości (foto)

Kultura

I my życzymy wam radości (foto)

21.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Przed Bożym Narodzeniem Mikołaj nie omija żadnego przedszkola. W czwartek 20 grudnia z fantastycznym świątecznym przedstawieniem czekały na niego 4-latki z grupy „Smerfy” w Przedszkolu nr 9.
Podczas gdy Mikołaj z workiem wypełnionym prezentami spoglądał na dzieci przez okno, na widowni zasiedli dumni rodzice. Przedszkolaki swoimi popisami – układami tanecznymi, kostiumami, talentem aktorskim, piosenkami i wierszykami, zachwycili wszystkich. Ze sceny popłynęły też radosne życzenia: „Staropolskim obyczajem, kiedy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!”
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Dedykowali babciom i dziadkom (foto)

Dedykowali babciom i dziadkom (foto)

Pierwszy tegoroczny koncert działającego przy WOK Hutnik Ogniska Muzycznego został dedykowany babciom i dziadkom z okazji ich święta.
zobacz więcej
Z naciskiem na mistycyzm (foto)

Z naciskiem na mistycyzm (foto)

Przepięknej urody prace  - obrazy i rzeźby Leszka Gapskiego, można do końca wakacji oglądać w Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Abstrakcja, mistycyzm, ekstaza” odbył się 14 czerwca.
zobacz więcej
Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR

W sobotę 13 kwietnia o godz. 17 w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica  przy ul. Geodetów 45a w Wyszkowie odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej.
zobacz więcej