Historycznie i patriotycznie (foto)

Kultura

Historycznie i patriotycznie (foto)

22.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Od siedmiu lat tradycją jest, że na zakończenie Wiosennych spotkań z wojskiem w hali WOSiR koncertuje Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tegoroczny koncert miał charakter historyczno-patriotyczny. Liczni wielbiciele zespołu przybyli nie tylko z gminy Wyszków, ale i z okolicznych, np. z gmin Obryte czy Długosiodło. 
Zespół rozpoczął występ marszem triumfalnym. Zaśpiewał pieśni i piosenki popularne w wieku XVIII i następnych. Publiczność usłyszała m.in. „Mazurek 3 Maja”, „Marsz I Brygady”, „Jak długo w sercach naszych”, „Serce w plecaku”, „Niebieską chusteczkę”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Marsz Mokotowa”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Bardzo podobał się występ baletu – zatańczył m.in. „Poloneza A-dur” Fryderyka Chopina, mazura z opery „Halka” Stanisława Moniuszki, „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego. Na finał wszyscy artyści zaśpiewali i zatańczyli pieśń „Piękna nasza Polska cała” do wiersza Wincentego Pola. Zespołem muzycznym dyrygowali Tomasz Labuń i Piotr Racewicz.
Zachwycona publiczność wstała i podziękowała artystom gromkimi brawami. Słowa podziękowania usłyszeli również od zastępcy burmistrza Wyszkowa Anety Kowalewskiej, a w imieniu komendanta WKU w Wyszkowie – od kpt. Agnieszki Krystman.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star