Gwiazdy tym razem na widowni (foto)

Kultura

Gwiazdy tym razem na widowni (foto)

09.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Pod hasłem powracającej, wiecznej miłości przebiegł koncert, na który wyszkowianki, z okazji Dnia Kobiet, zaprosili seniorzy i młodzież.
"Ja ciebie kocham! Ach te słowa / Tak dziwnie w moim sercu brzmią. / Miałażby wrócić wiosna nowa? / I zbudzić kwiaty, co w nim śpią? / Miałbym w miłości cud uwierzyć, / jak Łazarz z grobu mego wstać? / Młodzieńczy, dawny kształt odświeżyć, / Z rąk twoich nowe życie brać?" - koncert, słowami wiersza Adama Asnyka, rozpoczął Roman Szymanik.
- I pod takim hasłem niech przebiega dzisiejszy koncert: powracającej, wiecznej miłości. Ale żadne gwiazdy dzisiaj nie wystąpią, bo wszystkie siedzą na widowni - dodał prowadzący Edward Piasecki, ku zachwytowi pań wypełniających salę widowiskową "Hutnika".
W pierwszej części koncertu, z montażem piosenek i wierszy, wystąpił męski zespół seniorów. - Naprędce zorganizowany, m.in. z członków naszych zespołów śpiewaczych, żeby uczcić dzisiejsze święto - wyjaśnił Edward Piasecki. Nie obyłoby się jednak bez pomocy płci pięknej. Panów do występu przygotowała Katarzyna Grzybowska. Panowie zaśpiewali piosenki znane i lubiane, m.in. "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", ale prawdziwym hitem okazały się "Polskie dziewczyny".
Podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet już po raz szósty wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 (wcześniej Gimnazjum nr 2). Repertuar i przedstawienie skłaniały do spojrzenia (z przymrużeniem oka) w przeszłość, m.in. na dawne miłości.
W programie, przygotowanym pod kierunkiem Ewy Nowak-Kowalskiej i Inezy Pieniążek, wystąpili: Roksana Tybura, Patrycja Nisio, Julia Gronkiewicz, Aleksandra Runo, Daria Romanowska, Julian Obuchowski, Krystian Uzdowski i Igor Tuszczyński oraz prowadzący Ilona Iwańska i Aleksander Kasjaniuk.
Na koncert zaprosili: burmistrz Wyszkowa oraz dyrektorzy Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej nr 4 i Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom