Gwiazdy tym razem na widowni (foto)

Kultura

Gwiazdy tym razem na widowni (foto)

09.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Pod hasłem powracającej, wiecznej miłości przebiegł koncert, na który wyszkowianki, z okazji Dnia Kobiet, zaprosili seniorzy i młodzież.
"Ja ciebie kocham! Ach te słowa / Tak dziwnie w moim sercu brzmią. / Miałażby wrócić wiosna nowa? / I zbudzić kwiaty, co w nim śpią? / Miałbym w miłości cud uwierzyć, / jak Łazarz z grobu mego wstać? / Młodzieńczy, dawny kształt odświeżyć, / Z rąk twoich nowe życie brać?" - koncert, słowami wiersza Adama Asnyka, rozpoczął Roman Szymanik.
- I pod takim hasłem niech przebiega dzisiejszy koncert: powracającej, wiecznej miłości. Ale żadne gwiazdy dzisiaj nie wystąpią, bo wszystkie siedzą na widowni - dodał prowadzący Edward Piasecki, ku zachwytowi pań wypełniających salę widowiskową "Hutnika".
W pierwszej części koncertu, z montażem piosenek i wierszy, wystąpił męski zespół seniorów. - Naprędce zorganizowany, m.in. z członków naszych zespołów śpiewaczych, żeby uczcić dzisiejsze święto - wyjaśnił Edward Piasecki. Nie obyłoby się jednak bez pomocy płci pięknej. Panów do występu przygotowała Katarzyna Grzybowska. Panowie zaśpiewali piosenki znane i lubiane, m.in. "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", ale prawdziwym hitem okazały się "Polskie dziewczyny".
Podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet już po raz szósty wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 (wcześniej Gimnazjum nr 2). Repertuar i przedstawienie skłaniały do spojrzenia (z przymrużeniem oka) w przeszłość, m.in. na dawne miłości.
W programie, przygotowanym pod kierunkiem Ewy Nowak-Kowalskiej i Inezy Pieniążek, wystąpili: Roksana Tybura, Patrycja Nisio, Julia Gronkiewicz, Aleksandra Runo, Daria Romanowska, Julian Obuchowski, Krystian Uzdowski i Igor Tuszczyński oraz prowadzący Ilona Iwańska i Aleksander Kasjaniuk.
Na koncert zaprosili: burmistrz Wyszkowa oraz dyrektorzy Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej nr 4 i Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

Czym zaskoczy 4. Letnia Scena Teatralna?

We wrześniu Wyszków znów zamieni się w wielką scenę dla niezależnego teatru. 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie to z jednej strony kontynuacja dotychczasowych założeń festiwalu, czyli prezentacja nietuzinkowych spektakli teatralnych, występów kabaretowych i muzycznych, a z drugiej nowości, zmiany i niespodzianki.
zobacz więcej
Przy kolędach, świecach, w gronie przyjaciół... (foto)

Przy kolędach, świecach, w gronie przyjaciół... (foto)

Stowarzyszenie Absolwenci i Przyjaciele „Norwida” w piątek 20 stycznia zaprosiło na Spotkanie Noworoczne. Wspólne kolędowanie poprowadzili chór 100-lecia LO pod dyrekcją Jany Dąbkowskiej oraz licealistki Hanna Kwaśny i Honorata Depta. Wiele emocji i zabawy dostarczył turniej Kocham Cię, „Norwidzie”.
zobacz więcej
Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” działający przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wystąpił w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca „Kurpie”. „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru” był inspirowany dwiema rzekami, które wspólnie dopływają do jednego celu. Oba zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione i to już drugi taki koncert, pierwszy miał miejsce w Domu Kultury „Hutnik”. Łączy ich zamiłowanie do tańca i polskiego folkloru, szczególnie tego z Mazowsza. 
zobacz więcej
To mistrzostwo, to coś pięknego (foto)

To mistrzostwo, to coś pięknego (foto)

Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” zauroczył widzów, którzy nie szczędzili braw, a po występie gratulacji i podziękowań. Na scenie przez cały czas było barwnie, najczęściej wesoło, ale chwilami też refleksyjnie i wzruszająco. – Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego tego zespołu – mówił po koncercie burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej